Windows 10 anakarta mı yüklenir, harddiske mi?

YusufOZARMA

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben orijinal Windows 7'i sonradan Windows 10'a yükselttim.
Fakat 1-2 aya yeni anakart işlemci ve RAM alıcam, acaba bu orijinal Windows 10 anakartımda mı yüklü?
Yoksa harddiskimde mi? Cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de sizin gibi Windows 7'den Windows 10'a çıktığı gün geçtim. Daha sonra Microsoft hesabımı girdiğim de yeni topladığım sistem otomatik olarak orjinal oldu. Daha sonra ise ikinci masaüstü sistemim de bile aynı şekilde orjinalleştirdim.

Not:Windows 7 olan laptopum du. Key anakarta gömülür.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (44).png
    Ekran Görüntüsü (44).png
    3,8 KB · Görüntüleme: 120
Anakartta gömülüyse çöp mü olucak windows 10 ?

Malesef Anakartta kalan oem köy orada kalır. Yeni bir anakart alınca windows hesabınız ile giriş yapıp. N11 gibi sitelerden yeni "Retail" key alabilirsiniz. Retail key hesaba kaydolur. Oem key anakarta gömülür.

Oem Windows 7'yi Windows 10'a yükseltmiştim. Sonra anakart değiştirdiğimde Microsoft hesabı ile oturum açtığımda lisansı kendisi görmüştü. Sonra baştan sistem topladığımda hata verdi, elle lisansı girdiğimde kabul etti.
Ben de yükseltme sonrası lisans Retail oldu, senin de Retail ise büyük ihtimalle sorun olmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı