Çözüldü MSI 865PE Neo3 Anakarta Windows 10 Nasıl Yüklenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

noname92

Kilopat
MSI 865PE Neo3 anakartlı bir bilgisayarım var. Windows 10 DVD hazırladım fakat "cdboot: Cannot Boot from CD - code 5" hatası verdi. Rufus programı ile MBR şeklinde USB hazırladım. USB'yi Boot menüde görüyor fakat kurulum ekranına hiç geçmeden eski kurulu XP sistemi açıyor. Ben bu bilgisayara nasıl Windows 10 yüklerim?

Çözüm
Çözümü buldum fakat güvenilir mi emin değilim. Sonuç olarak DVD ile Windows 10 kurulumunu başlattım şu anda.
Çözümü şu linkte yazmış. Windows 7 yerine ben Microsoft sitesinden indirdiğim Windows 10 isosunu kullandım.
USB Rufus ile bu kadar zahmetsiz olur muydu? Bilmiyorum pek yardımcı olan birileri çıkmadı. En azından @Profesorum bildiklerini söylemeye çalıştı ama olmadı.
MSI 865PE Neo3 anakartlı bir bilgisayarım var. Windows 10 DVD hazırladım fakat "cdboot: Cannot Boot from CD - code 5" hatası verdi. Rufus programı ile MBR şeklinde USB hazırladım. USB'yi Boot menüde görüyor fakat kurulum ekranına hiç geçmeden eski kurulu XP sistemi açıyor. Ben bu bilgisayara nasıl Windows 10 yüklerim?
Setup menüsünden sadece ayarlayıp çıktıysan olmaz muhtemelen, BOOT menüsünde taktığın USB'ye gel ve enter bas.

O zaman bu adımları yap eğer yaptıysan daha yapabileceğim bir şey yok.

1- İso dosyasını Windows'un kendi sitesinden indir.
2-Dosyaları USB'nin içine at.
3-Rufus'ta işaretlemen gerekenler;

Aygıt: Takılı USB
Önyükleme Seçimi: İso dosyasını seç.
Yansıma Seçeneği: Olduğu gibi kalsın.
Disk Bölüm Düzeni: Doğru olanını işaretlediğinden emin ol, yanlış işaretlersen format olmaz. Bilgisayarının GPT veya MBR olup olmadığını internetten rahatça neler yaparak öğrenebileğini bulabilirsin.
Hedef Sistem: Dokunma
Dosya Sistemi: FAT32

Daha sonra Tamam de.

Setup Menüsünde BOOT yerinde USB'ni birinci olarak ayarla. Daha sonra Setup menüsünü kaydet ve çık. (kaydetmemiş olabilirsin) BOOT menüsüne gir Takılı olan USB'ne tıkla ve kurulumun başlaması gerekecektir zaten.

Çözümü buldum fakat güvenilir mi emin değilim. Sonuç olarak DVD ile Windows 10 kurulumunu başlattım şu anda.
Çözümü şu linkte yazmış. Windows 7 yerine ben Microsoft sitesinden indirdiğim Windows 10 isosunu kullandım.
USB Rufus ile bu kadar zahmetsiz olur muydu? Bilmiyorum pek yardımcı olan birileri çıkmadı. En azından @Profesorum bildiklerini söylemeye çalıştı ama olmadı.

Çözüm

Geri
Yukarı