Windows 10 Anlık CPU Artışı ve Oyunlarda Yüksek CPU Kullanımı

abelard

Hectopat
Konu başlığında da belirttiğim gibi anlık CPU artışı yüzünden bilgisayarda arada sırada takılmalar oluyor ve oyunlarda CPU %90'nın altına inmiyor. Bu da FPS düşüşlerine neden oluyor. Aşağıda sistemimi veriyorum. Yardımca olursanız çok sevinirim.

-MSI GTX960 4g ekran kartı
-i5 6500 CPU 3.20 GHz işlemci
-GİGABYTE H110M-GAMING 3 anakart
-Gskill 8GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki hiç sistemi izledin mi ? %90 olduğu esnada o işlemciyi o kadar kullanan uygulama nedir diye ? yoksa sadece oyuna girdiğinde oyun mu anlık kullanıyor ? burası önemli

Peki hiç sistemi izledin mi ? %90 olduğu esnada o işlemciyi o kadar kullanan uygulama nedir diye ? yoksa sadece oyuna girdiğinde oyun mu anlık kullanıyor ? burası önemli
Bilgisayarı normal işlemlerde kullanırken de anlık artıyor ve oyunlarda 80 90 altına düşmüyor bu yüzden istediğim performansı alamıyorum.İşlemciyi fazla kullanan bir uygulama gözükmüyor ama değerler anlık yükseliyor.

Bilgisayarı normal işlemlerde kullanırken de anlık artıyor ve oyunlarda 80 90 altına düşmüyor bu yüzden istediğim performansı alamıyorum.İşlemciyi fazla kullanan bir uygulama gözükmüyor ama değerler anlık yükseliyor.
Öyle bir şey söz konusu değildir. Bakın görev yöneticisini açtıktan sonra "CPU %.." kısmına tıkladığınızda çalışan uygulamaların CPU kullanımını büyükten küçüğe doğru sıralar. Siz tam bu kısımda CPU yoğun kullanıldığı zaman göreceksiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı