Oyunlarda yüksek CPU kullanımı

ExceptionalPath

Hectopat
Merhaba arkadaşlar bir problemim var. 1-2 hafta önce ben ücretsiz lisans keyle Windows'u aktifleştirdim sanıyorum ki o zamandan sonra. Oynadığım oyunlarda CPU'ya daha fazla yük bindiğini düşünüyorum. Problemleri genelde oyunlara girdiğimde yaşıyorum boştayken normal değerlerde çalışıyor CPU fakat önceden %40 70 arasında gittiği Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'de 80'nin altına düşmüyor %80 ile %100 arasında gidip geliyor aynı şekilde Forza Horizon 4 ve bazı diğer oyunlarda da yaşıyorum görev yöneticisinde CPU'ya neyin yük bindirdiği belli olmuyor öyle zamanlarda bazen oyun yüksek CPU kullanıyor ama bazen de %100 oluyor fakat CPU'ya neyin yük bindirdiği belli olmuyor nasıl çözerim bu sorunu arkadaşlar oyun performansım çok ciddi etkilenmeye başladı problemin bu Windows'u etkinleştirmemden olup olmadığından mı ondan da emin değilim aynı zaman sularında AMD 22.3.1 sürücüsünü de yüklemiştim ama CPU kullanımına etki eder mi ki ekran kartı sürücüsü görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pu: Ryzen 3 2300X
GPU: Sapphire RX 570.
Anakart: ASRock A320 HDV
RAM: Kingston HyperX RGB 2x8 3200MHz CL 16.
PSU: High Power 400W + 80 Bronze.
SSD: Adata SU 630 240GB SSD.
HDD: Seagate 64MB 1TB HDD.

Oynadığın oyunlar çoğunlukla islemci ağırlıklı grafik ayarlari ile oynadın mı hiç.

Dostum problemle 2 haftadır karşı karşıyayım sorun o kadar basit olsa sürekli değerleri izliyorum zaten dediğim gibi daha önce bir problem yaşamamaktaydım düşük veya yüksek ayarda oynamam bir şey değiştirmiyor ağır drop yiyeceğim kadar CPU %100 değerlere ulaşıyor. Oyun oynarken işlemcimi kullanan ne olabilir başka nasıl bulabilirim, bu illetden nasıl kurtulabilirim? Format atmak istemiyorum PC'ye. Görev yöneticisinde görünmeyen ama işlemcimi kullanan bir şey olabilir mi nasıl bulabilirim?

Dostum problemle 2 haftadır karşı karşıyayım sorun o kadar basit olsa sürekli değerleri izliyorum zaten dediğim gibi daha önce bir problem yaşamamaktaydım düşük veya yüksek ayarda oynamam bir şey değiştirmiyor ağır drop yiyeceğim kadar CPU %100 değerlere ulaşıyor. Oyun oynarken işlemcimi kullanan ne olabilir başka nasıl bulabilirim, bu illetden nasıl kurtulabilirim? Format atmak istemiyorum PC'ye. Görev yöneticisinde görünmeyen ama işlemcimi kullanan bir şey olabilir mi nasıl bulabilirim?
Dostum belki de virus vardır.

Geri
Yukarı