Windows 10 Anlık Donmalar - Mavi Ekran - %100 Disk Kullanımı

KARTAL

Kilopat
Yer
ANKARA
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Bilgisayara temiz uefi kurulum yaptıktan sonra önceden olan bir sorun tekrar olmaya başladı baya araştırdım ama sorunu bulumadım. Forumda yakın zamanda açılmış konularada baktım.

Anlık donmalar yaşadığımda ssd %100 kullanımda oluyor ve o süre boyunca donuyor zorlanıyor. Olay görüntüleyicisinden baktığımda uyarı ile karşılaşıyorum.

Aldığım hata raporlarını ekledim, donanımsal bir sorun mu yoksa yazılımdan mı anlayamadım.

Yaptıklarım;
  • Windows hızlı getirme özelliğini kapattım
  • Tüm driverlar güncel
  • chkdsk, sfc/scannow gibi işlemleri yaptım
  • hjackthis ile çalışan programları kontrol ettim
  • antivirüs, adware, malware vb. türü programlarla tarattım
  • Overclock vardı bios default ayarlarda denedim
  • Bios güncel aklıma gelenler bu kadar.

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
APC_INDEX_MISMATCH
ntoskrnl.exe
registry.sys
dxgmms2.sys
storport.sys
DRİVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

"amdkmdap" mavi ekran değil display yanıt vermeyi durduruyor.

Uyarı adı: Disk-storahci

0 diski için (PDO adı: \Device\0000002b) 0x3f7cc00 mantıksal blok adresindeki G/Ç işlemi yeniden denendi.
\Device\RaidPort0 aygıtına sıfırla komutu verildi.

Uyarı adı: ESENT

DllHost (3608) WebCacheLocal: "C:\Users\------\AppData\Local\Microsoft\Windows\WebCache\WebCacheV01.jfm" dosyasında 8192 (0x0000000000002000) uzaklığından 8192 (0x00002000) bayt yazma isteği başarılı oldu, ancak işletim sisteminin hizmet vermesi normalin dışında (26 saniye) uzun sürdü. Bu sorun büyük bir ihtimalle hatalı donanımdan kaynaklanmaktadır Lütfen sorunu tanılamak üzere daha fazla yardım için donanım satıcınızla bağlantı kurun.

Gigabyte 970a-ud3p rev 2.0 anakart
Amd Fx-6300 işlemci
8Gb (2x4gb) Ddr3 1600mhz ram
Amd R9 380 ekran kartı
Sandisk 240 gb ssd
Seagate 1tb hdd
High Power 750W 80+ Psu

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    43,6 KB · Görüntüleme: 204
Keşke devamında ne olduğunu yazsaydınız aynı dertten müzdaribim. PSU, SSD, HDD ve GPU değiştirip denedim format tarama ve testlerin hepsini birebir yaptım hatta fazlasını yaptım. Halen aynı hataları almaktayım hatayı buldunuz mu ? Çözüldü mü ? @KARTAL keşke süreci yazsaydınız da aynı problemleri yaşayan kişiler de yararlansaydı.

Geri
Yukarı