Windows 10 antivirüs ve Malwarabytes Free koruma sağlar mı?

381258

Hectopat
Daha fazla  
Bu iki antivirüs, beni zararlı şeylere karşı korur mu? Her şeyi tespit edebilir mi? Örneğin, bir linke tıkladım fark etmeden oradan gelen virüs, yanlışlıkla bir şey indirdim. Oradan gelen virüs tarzı her türlü bilgisayarıma girebilecek virüsleri fark etmeye yeter mi? İnternetten çıkan zararlı siteler dahil.

Bu iki antivirüs, beni zararlı şeylere karşı korur mu? Her şeyi tespit edebilir mi? Örneğin, bir linke tıkladım fark etmeden oradan gelen virüs, yanlışlıkla bir şey indirdim. Oradan gelen virüs tarzı her türlü bilgisayarıma girebilecek virüsleri fark etmeye yeter mi? İnternetten çıkan zararlı siteler dahil.
Malwarebytes bayağı iyi bir anti virüs programı ama ne kadar korur bilmiyorum, belli başlı virüslerden korur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her virüsten korur bilgisayarına asla virüs girmez demek mümkün değil. Biraz daha bilinçli olarak kullanıyorsan çoğu zararlı yazılımdan korur diyebiliriz.

Windows'un antivirüs programı çok yetersiz. Malwarebytes çok iyi bir program yanına bir de Kaspersky kurarsanız tadından yenmez.

Peki korumasa bile en azından giren virüsleri bildirebilir mi? Sürekli taratıyorum virüs yok diyor. Olma ihtimali var mı?

Kaspersky, Malwarebytes'ı zararlı yazılım olarak gösteriyor :D
Öyle bir şey yok. Yanlış bilgilendirme yapmayın lütfen.

İkisi de beraber kullanılabilir, MBAM gerçek zamanlı koruması açıksa sadece kapatılması gerekiyor. Başka bir şeye gerek yok.

Malwarebytes bayağı iyi bir anti virüs programı ama ne kadar korur bilmiyorum, belli başlı virüslerden korur.
MBAM antivirüs programı değildir, adından da anlaşılacağı gibi anti-malware. Antivirüs yazılımları daha kapsamlıdır genel itibariyle koruma anlamında.

Öyle bir şey yok. Yanlış bilgilendirme yapmayın lütfen.

İkisi de beraber kullanılabilir, MBAM gerçek zamanlı koruması açıksa sadece kapatılması gerekiyor. Başka bir şeye gerek yok.

MBAM antivirüs programı değildir, adından da anlaşılacağı gibi anti-malware. Antivirüs yazılımları daha kapsamlıdır genel itibarıyla koruma anlamında.

Birkaç gün önce bilgisayarıma virüs taraması yapmak için önce Malwarebytes programını indirdim tarattım. Ardından Malwarebytes programını silmeden Kaspersky yükledim. Kaspersky kurarken zararlı yazılım olarak Malwarebytes'i gösteriyordu. Programı silmemi öneriyordu. Neden burada gelip boşu boşuna yalan söyleyeyim ki :D .

Ama tabii ki kaldırmazsanız beraber kullanabiliyorsunuz. Ben kullanamazsınız gibi bir ibare kullanmadım.

Kaspersky kurarken zararlı yazılım olarak Malwarebytes'i gösteriyordu. Programı silmemi öneriyordu.
O zararlı olduğundan dolayı değil. Orada zaten zararlı olduğunu iddia etmiyor, gerçek zamanlı koruma özellikleri açık olduğunda bir nevi AV görevi görür MBAM. İki adet gerçek zamanlı koruması açık güvenlik yazılımı bir sistemde bulunmamalı. Bu nedenle modern antivirüs yazılımları kurulum esnasında sistemde başka aktif güvenlik yazılımı varsa önce onun kaldırılmasını tavsiye eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı