Antivirüs yazılımların deneme sürümleri ne derecede koruma sağlar?

Koçara

Kilopat
Daha fazla  
Orta segment masaüstü bilgisayarımda son bir yıldır Garanti müşterisi olduğum için bankanın verdiği Webroot antivirüsü kullanıyorum ve çok memnunum. Hafif kullanışlı ve PC'yi kastırmıyor. Fakat bir ay sonra süresi doluyor ve bankayla işim kalmadığı için yenisini de alamıyorum. İnternette Kaspersky, Bitdefender ve Norton gibi yazılımların üç aylık deneme sürümlerini indirip kullanmak mümkün. Hatta bir sitede AVG Internet Security'nin bir senelik kampanyası bile var. Orijinal kullanmak isterim ama ona da dünyanın parasını istiyorlar. İnternet alışverişi ve online bankacılık işlemleri yapmıyorum. Benim öğrenmek istediğim yukarıda adını verdiğim antivirüslerin deneme sürümlerini kullanmak ne derecede koruma sağlar? Crackli, Trial Reset ya da katılımsız adını verdikleri programlardan bahsetmiyorum. Sözünü ettiğim aylık ya da üç aylık kampanyalı deneme sürümleri. Bu konuda uzman olan arkadaşların görüşünü rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky Free kullanabilirsiniz. Bankalar için özel bir uygulaması yok fakat internet tabanlı koruması mevcut. Hiç olmamasından iyidir.

Bildiğim kadarıyla saydığın antivirüslerin deneme sürümleri, tam sürümleriyle aynı. Deneme süresi bitmediği sürece tam sürüm gibi çalışıyor olması lazım. Tam sürümde olan bazı özellikler deneme sürümlerinde kapalı olabilir.

Örneğin Eset'in trial sürümü ile ücretli sürümünün veritabanları kısmen farklı. Bunu çoklu zararlı testi ile fark edebilirsiniz. Buradaki amaç sizin de bildiğiniz trial resetlere önlem amaçlıdır.

Fakat Norton veya benzer diğer yazılımlarda trial sürümlerinde bu tür kısıtlama yok.

Ayrıca çok sık farklı güvenlik yazılımlarını kurup kaldırmak, kendi kaldırma araçlarını dahi kullansanız da sistemsel bozukluklara neden olacaktır.

Tavsiyem temiz Windows 10 kurulumu yapmanız. Tek bir güvenlik yazılımı kullanıp uzun süre onunla devam etmeniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı