Windows 10 APC_INDEX MISMATCH Mavi Ekran hataları

Ata Onur Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler arkadaşlar,yaklaşık 1 ay önce bir bilgisayar topladım fakat son 1.5 haftadır Mavi ekran sorunlarından muzdaribim.

Örnek: 1-PAGE_FAULT_IN_NON_PAGED_AREA
2-APC_INDEX MISMATCH
Ve bir çok mavi ekran hatası daha.

Adobe ve benzeri programları kullanırken ve Battlefield 1, Destiny 2, Assasins's Creed Origins,Residen Evil 7 ve gibi güncel oyunlarda 10-15 dakikalık oynanış sonrası bu ve benzeri mavi ekran hatalarını alıp bilgisayar kendini restartlıyor.

Denediğim çözümler:

1-Temiz bir Windows Kurulumu
2-Temiz Anakart BiOS güncellemesi ve GPU Driver güncellemesi.
3-Memtest(Memtest sonucunda RAM'ler de bir sıkıntı gözükmüyor.
4-Windows Search servisi kapatmak.
5-Windows Performance toolkit ile 60 saniyelik CPU verileri. aka (cpuusage.etl)

Çözümler kısmında belirttiğim gibi 1.madde olan temiz windows kurulumu yapıldığı halde bu ve bu tip sorunlar devam ediyor. Minidump dosyalarını kontrol ettiğimde hatanın sebebinin: ntoskrnl.exe adlı bir Windows NT operating system kernel'den olduğunu gördüm.

Minidump Dosyası : Minidump - Google Drive

Dosya içerisinde 3 adet mavi ekran hatası var çünkü bu 3 hatadan önce temiz bir windows kurulumu gerçekleştirdim ve mavi ekran hataları vermeye devam etti.

Bilgisayar donanım ve yazılım konusunda bir profesyonel bilgiye sahip değilim fakat yapmış olduğum tüm araştırma ve testler sonrası artık bu sorunun yazılımsal olmadığını düşünmeye başladım. Donanımlarda sıkıntı olduğunu düşünüyorum fakat işinde uzman arkadaşlar bu soruya daha mantıklı ve basit bir cevap vereceklerinden eminim, şimdiden teşekkür ediyorum.

PC Specs:
  • CPU:Intel Core i7 7700k 4.2Ghz (H115i soğutucu ile birlikte)
  • MB:Asus Maximus IX Formula
  • GPU: Asus ROG Strix 1080Ti 11GB OC Edition
  • RAM:Corsaire Vengeance RGB DDR4 3000MHZ (4X8GB)
  • SSD: Samsung NVMe 960 EVO 500GB
  • Harddisk: 2x 2TB Seagate 7200RPM
  • PSU: Corsaire RM1000x 80+Platinum güç kaynağı

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı