Windows 10 arama çubuğu 1-2 saniye sonra kapanıyor

dennyzi

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
Rx570
Bilgisayarı ne zamandır güncellemiyordum dün bir güncelleyeyim dedim şöyle bir hatayla karşılaştım. Arama çubuğuna bastığımda çubuk açılıyor ve yaklaşık 1-2 saniye sonra kapanıyor. Bazen hiçbir şey gelmiyor dönen bir daire oluyor ve yine kapanıyor. Bazen de uygulamalar falan gözüküyor ama yine de kapanıyor. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum gerçekten gıcık bir şey çünkü.

Bu iki rehberde ki adımları uygulayın.

Bu iki rehberde ki adımları uygulayın.

CMD'yi yönetici çalıştırmadığım için iki rehberi de uygulayamıyorum hata veriyorlar.

Anlayamadım. CMD'yi yönetici olarak çalıştıramıyor musunuz? Hatanın görüntüsünü paylaşabilir misiniz?

Arama yerini açamadığım için CMD'yi Windows+r kombinasyonuyla açmak zorundaydım. Oradan da yönetici başlatılmadığı için başlatamıyordum. Başka bir yol buldum internetten ve yönetici başlatabildim SFC /scannow komutunu girdim taramanın bitmesini bekliyorum bilgilendireceğim.

Arama yerini açamadığım için CMD'yi Windows+r kombinasyonuyla açmak zorundaydım. Oradan da yönetici başlatılmadığı için başlatamıyordum. Başka bir yol buldum internetten ve yönetici başlatabildim SFC /scannow komutunu girdim taramanın bitmesini bekliyorum bilgilendireceğim.
Windows + R kombinasyonunda system32 yazıp çıkan pencerede cmdyi bulup yönetici olarak çalıştırmak mümkün. Aynı hatayı alıp bu konuyu okuyacak kişiler için bunu paylaşmakta fayda var.

Son düzenleme:
Windows + r kombinasyonun da System32 çıkan pencerede CMD'yi bulup yönetici olarak çalıştırmak mümkün. Aynı hatayı alıp bu konuyu okuyacak kişiler için bunu paylaşmakta fayda var.

Haklısınız evet ben de aynı yöntemle başlatabilidim. Bu arada scf /scannow işlemi tamamlandı fakat herhangi bir sorun bulamadığını söylüyor ikinci söylediğinizi uyguluyorum şu an.
Haklısınız evet ben de aynı yöntemle başlatabilidim. Bu arada scf /scannow işlemi tamamlandı fakat herhangi bir sorun bulamadığını söylüyor ikinci söylediğinizi uyguluyorum şu an.

O da işe yaramadı maalesef son güncellemeden öncesine dönmeyi deniyorum ama onu da yapamadım maalesef.

Son düzenleme:

O da işe yaramadı maalesef son güncellemeden öncesine dönmeyi deniyorum ama onu da yapamadım maalesef.
Ayarlar > Sistem > Sorun gider > Diğer sorun gidericiler kısmında "Arama ve Dizin Oluşturma" kısmını çalıştırıp deneyebilir misiniz? Eğer olmaz ise yeni bir kullanıcı profili oluşturup deneyin.

Ayarlar > sistem > sorun gider > diğer sorun gidericiler kısmında "arama ve dizin oluşturma" kısmını çalıştırıp deneyebilir misiniz? Eğer olmaz ise yeni bir kullanıcı profili oluşturup deneyin.

Onuda denedim işe yaramadı maalesef. Nasıl yeni bir kullanıcı profili açabilirim anlatabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı