Çözüldü Windows 10 arama yeri çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kadir ipek

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 arama yerine yazı yazamıyorum arama yapamıyorum. Oturum şifresini kaldıracam orada da işlemiyor. Lakin chrome'da işliyor. Klavyede bir sorun yok. Nasıl düzeltecem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
  1. Masaüstüne sağ tıklayın ve yeni bir not belgesi açın.
  2. İçine bu kodu yapıştırın:
    Kod:
    Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search]
    "BingSearchEnabled"=dword:00000000
    "CortanaConsent"=dword:00000000
  3. Sonra arama.reg olarak kaydedin ve sağ tıklayıp birleştir deyin.
  4. Windows'u yeniden başlatın.

Doğrudan hazır dosyayı indirmek için:

İşe yaradı teşekkürler. İnternette gezinmemeden dolayı 7 adet zararlı yazılım da buldum sistemimde, ancak ilgisi olduğunu sanmıyorum.
Rica ederim, evet bir ilgisi yoktur, virüs taraması yaptığın iyi olmuş.

Buna rağmen bende olmadı.
Ben kendi problemimi bu şekilde çözüm maalesef farklı bir çözüm bilmiyorum :(

• Muhteşem
İfadeler: kt2
Bende de aynı problem mevcut.

Buyrun
Screenshot_7.png

Windows + R ile regedit yazarak regedite giriş yaptıktan sonra HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search bu dizine girip BingSearchEnabled değerini kontrol edebilir misiniz? Ya da SS atarsanız daha anlaşılır olur.
Screenshot_7.png

1. Windows Tuşu + R yaparak çalıştırı açın. ve regedit yazın. HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search
enter image description here

2. Sağ tık yaparak New > DWORD (32-bit) değer oluşturun ve ismini "BingSearchEnabled" yapın.

3. Değeri açın ve Value Data yı 0 yapın.

4.Aynı dizindeki CortanaConsent değerini açıp value data sını 0 yapın. Eğer bu değer sizde görünmüyorsa sıfırdan oluşturun.

Bilgisayarı yeniden başlatın.

Sorunu çözdüm nasıl çözdüğümü anlatıyorum.
Windows Tuşu + R yapıp regedit'i açın ve Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\TimeBrokerSvc konumuna gidin, en sondan 2. veriye sağ tıklayıp "Değiştir"i seçin ardından değer verisini 3 yapın en sonunda çözdüm kafayı yiyecektim.

Şu an aynı sorun benimde başıma geldi baktığımda bende zaten değer 3 arama çalışmıyor başka öneriniz var mı?

1580914757264.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı