Çözüldü Windows 10 arka planda çok fazla VRAM kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

eNwg0d_FPS

Attopat
Daha fazla  
RAM
HyperX Kingston 16 GB RAM
SSD veya HDD modeli
1 TB HDD
Ekran kartı
GTX 970 4 GB VRAM
Anakart
Asus Prime z-370p
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i5 8600K 3.60ghz
Bilgisayarımda tuhaf bir sorun ile karşılaştım. Normalde Windows 10 500 MB VRAM kullanırken artık 1118MB ile 1229MB arası bir VRAM kullanışı oluyor.
Bunu RDR 2 adlı oyunda "other apps" kısmında gördüm normalde bu kadar kullanmıyordu fakat birkaç gün sonra böyle bir hata olmaya başladı arada sırada bu VRAM kullanışı düşüyor. Kaspersky Total Security ile aşırı koruma düzeyinde tam tarama bilgisayarım temiz çıktı ardından temiz bir kurulum yaptım fakat yine aynı hata ile karşı karşıyayım. Bu sorunun RDR 2 dahil diğer oyunlarımda da sorunlar yarattığını fark ettim droplar olmaya başlıyor ekran kartımın kaldırabileceği ayarlar varken mecburen düşük ayarlarda oynamak zorunda kalıyorum. Yardım edebilirseniz çok sevinirim. (RDR 2 orijinaldir korsan değildi.r)

Sistemimi buraya da belirtmek istiyorum.

Anakart: ASUS Prime Z-370P.
RAM: HyperX Kingston 16 GB DDR4.
Ekran kartı: MSI NVIDIA GTX 970 4 GB VRAM.
İşlemci: Intel(R) Core(tm) i5 8600K 3.60GHz.
HDD: 1TB.
SSD: 100 GB.

(İlk konu açışımdır umarım bir hata yapmamışımdır şimdiden teşekkürler.)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    139,1 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkaplanda açık olan uygulmaları kontrol edip en çok kaynak kullananları tespit edin. Sağ tıklayıp dosya konumunu açın ve gerçek orijinal yazılım olduğundan emin olun. Bir de kurulum yaptığınız Windows ISO dosyasının saf Windows ISO’su olduğundan da emin olun.
Arkaplanda açık olan uygulamaları kontrol ettim. Görev yöneticisinde "İstemci Sunucu Çalışma Zamanı İşlemi" (csrss.exe) adlı program GPU kullanıyor fakat en fazla %2 kadar kullanıyor ondan olacağını zannetmiyorum. Dosya konumunu aç kısmına tıklayıp kontrol ettim System32 de barındırılıyor. Windows ISO dosyam Microsoft'un orijinal sitesinden alınıp hazırlanmıştır.

Sorunu çözdüm DDU ile driverimi kaldırdım ve eski bir driver versiyonu yükledim sorun düzeldi.
Teşekkürler.
Arkaplanda açık olan uygulmaları kontrol edip en çok kaynak kullananları tespit edin. Sağ tıklayıp dosya konumunu açın ve gerçek orijinal yazılım olduğundan emin olun. Bir de kurulum yaptığınız Windows ISO dosyasının saf Windows ISO’su olduğundan da emin olun.

Bu durumun aynısını bende yaşamıştım. Bu aslında bir sorun değil. Windows için ayrılan VRAM kısmı.

Arkaplanda açık olan uygulamaları kontrol ettim. Görev yöneticisinde "İstemci Sunucu Çalışma Zamanı İşlemi" (csrss.exe) adlı program GPU kullanıyor fakat en fazla %2 kadar kullanıyor ondan olacağını zannetmiyorum. Dosya konumunu aç kısmına tıklayıp kontrol ettim System32 de barındırılıyor. Windows ISO dosyam Microsoft'un orijinal sitesinden alınıp hazırlanmıştır.

Sorunu çözdüm DDU ile driverimi kaldırdım ve eski bir driver versiyonu yükledim sorun düzeldi.
Teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı