Windows 10 RAM'i çok fazla kullanıyor

@DracheN katılmıyorum diye bir şey yok. Güncellik ve stabilite, öznel değildir. Acaba Defender'i kapatma amacınız ne? Neden durduk yere böyle bir uğraşınız olsun? Update'yi kapatırsan, iki üç gün sonra bir açık çıkar, sistemin etkilenir "aaa, Update kapalıymış" dersin. HDD ile zaten kullanılmaz, çok yavaşlar. RAM kullanımı gayet normal. Günümüz şartlarında 8 GB çoğu zaman yetersizdir.

@DracheN katılmıyorum diye bir şey yok. Güncellik ve stabilite, öznel değildir. Acaba Defender'i kapatma amacınız ne? Neden durduk yere böyle bir uğraşınız olsun? Update'yi kapatırsan, iki üç gün sonra bir açık çıkar, sistemin etkilenir "aaa, Update kapalıymış" dersin. HDD ile zaten kullanılmaz, çok yavaşlar. RAM kullanımı gayet normal. Günümüz şartlarında 8 GB çoğu zaman yetersizdir.
E katılmıyorum ama düşüncenize ? :) Çünkü defenderi kullanmak istemiyorum? Gereksiz sitelere girmiyorum, uzunca zamandır bilgisayar kullanıyorum tecrübeli bir kullanıcıyım. Muhteşem anti virüs programı defenderin korumasına ihtiyacım yok ve onun arkada çalıştırdığı hizmetlerin bilgisayarımı tüketmesini istemiyorum. Updateyi kafasına göre indiriyor kuruyor bunun olmasını istemiyor olamaz mıyım dostum? Neden kendi işletim sistemimde özgür değilim? Defenderda istemiyorum. HDD ile zaten kullanılamaz diye bir şey olabilir mi peki :D Windows 8.1 ile gayette yıllarca kullandım 10'da kullanamadım. Çoğu arkadaşıma 8.1 kurdum 10'daki hantallık nedeniyle, bana defalarca teşekkür ettiler bilgisayarın tekrar canlandığını söylediler. Günümüz şartlarında 8 GB yetersiz falanda değildir her türlü 8 GB seni götürür ki hala 4 kullanan bile var. Uzlaşamayacağız büyük ihtimalle, ben iyi geceler diliyorum.

Windows 10'da Ram 8 GB altında olmayacak. Bu net.
Ayrıca bütçeniz varsa HDD yerine SSD kullanılmalıdır.

Windows 10 güncel diye mi stabil çalıştığına kanaat getirdiniz? Updateyi kapatma veya daha sonra yükleme yetkisi bile vermeyen, xBox DVR zımbırtısıyla uğraştıran, defenderi kapatma izni vermeyen kendini özgür hissettirmeyen art arda yapılan güncellemelerle beraberinde buglar getiren stabil sistem mi hocam ? :) Fikrinize katımıyorum, kendi kullandığım sistemin rahatlığından bahsettim ve arkadaşa aktardım. RAM, Windows 10'da açıkça daha fazla kullanılıyor bunu da belirttim, HDD ile kullanılamaması da cabası.
Ardı ardına gelen güncellemelere rağmen %100 disk kullanımı da cabası. 🙂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı