Windows 10 aşırı RAM kullanımı

Merhaba, öncelikle bu konuyu birden fazla yerde araştırdım ama hiçbiri çalışmadı aklıma buraya konu açmak geldi.
Evet konudaki gibi Windows çok fazla RAM kullanıyor. Arka Plan'da sadece Opera GX açık olmasına rağmen RAM kullanımı çok yüksek boş RAM 800 MB hatta bazı zamanlarda 400 kalıyor.

Sana kesin çözümü söyleyeyim. Costum Windows var daha az RAM tüketmesi için koyuyorum linkini farkı görürsün. Boş Windows RAM kullanımı 900 MB'lara kadar düşüyor. Farkı görüceksin.

Son düzenleme:
Bende 16 gb ram var pc yi açtığımda sistem %15 ini kullanıyor. Genellikle boşta %15 - %18 (2,5 - 3 gb). Üstelik evde 4 laptop ve 1 masaüstü var hepsinde de durum aynı. Ve hiç bir şekilde ram kullanımı az olsun işte sistem rahatlasın falan diye de hizmetlerde kısıtlama yapılmadı. Her şey default. Yani bu windows ne kadar ram varsa o kadar çok kullanır mantığı yanlış. Kaynak yöneticisinden bakın hangi program ne kadar kaynak kullanıyor ona göre ayarlamalar yapın.

Ben kullanıyorum. Normal Windows gibi güncellemelerini alıyor. Herhangi bir sorun yaşamadım yüklerken superlite Ti kur o oyunlar için.

Sana kesin çözümü söyleyeyim. Costum Windows var daha az RAM tüketmesi için koyuyorum linkini farkı görürsün. RAM kullanımı 900 MB'lara kadar düşüyor. Farkı görüceksin.

Arkadaşlar, ortada sorun falan yok. Önerdiğiniz hiçbir şey çözüm değil yani. İzleyin, öğrenin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar, ortada sorun falan yok. Önerdiğiniz hiçbir şey çözüm değil yani. İzleyin, öğrenin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öyle olduğunu düşünmüyorum Ghost spectre yi indirip ISO dosyasını yazdırıp denemeni tavsiye ederim. Zaten bu Windows için önceden konular var.

Gayet normal geldi bana.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-11-27 185345.png
    Ekran görüntüsü 2020-11-27 185345.png
    1,1 KB · Görüntüleme: 38

Yeni konular

Geri
Yukarı