Windows 10 Aşırı RAM Kullanımı

AeronRasmus

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle bu konu hakkında birden fazla konu açılmış ama format dışında hiçbir yol bu sorunu çözememiş. Format atmanın dışında Windows Defender ve Update gibi yollara başvurulmuş fakat bunların dışında bir yol var mıdır yok mudur bilmiyoruz. Başlıkta da açıkladığım gibi sistem boşta iken bilgisayarın aşırı RAM kullanımı söz konusu ve bunu sürekli yaşıyorum. Çözümü hakkında en ufak bir fikri olan yardım edebilirse gerçekten çok sevinirim. İyi günler... :)
Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM yetersiz gibi geliyor. IOBit ürünlerini beğenmediğim halde IOBit Smart RAM kullanmanızı tavsiye edebilirim. Boşta otomatik RAM boşaltmayı aktif edersiniz bilgisayar boş zamanlarda RAM'i boşaltır. Onun haricinde RAM yetersizse önerim RAM yükseltmesi olacaktır.

Nvidia Shadow Play kullanmıyorsan, Nvidia GeForce Experienceyi bilgisayardan kaldırabilirsin.
Sürücü güncellemelerini Nvidia Forumundan takip edebilirsin. Ben öyle kullanıyorum.
https://forums.geforce.com/default/board/33/geforce-drivers/

Tüm Windows Update güncelleştirmelerini yükleyin. Sonrasında sistem bakım yönergelerini uygulayın.
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi

Başlat>Ayarlar>Gizlilik>Arka plan uygulamalar sekmesini açın.
Uygulamaların arka planda çalışmasına izin veri kapatın.

Screenshot_1.png

Chrome ayarlarında Sistem sekmesini aç.
chrome://settings/system adresi arama çubuğuna yapıştır.
Chrome arka planda çalıştırmaya devam et seçeneğini kapalı yap.
Tavsiye olarak Opera yada Microsoft Edge öneririm. Chrome göre daha az bellek kullanırlar.

Screenshot.png

@JaroxJamaica 8 GB Ram var.

@Wheeler Man Hocam Advanced SystemCare adında bir program kullanıyorum RAM'i serbest bırakıyor ön belleğini falan temizliyor ama her zaman işe yaramıyor tabi.

@26318 Hocam Teşekkür ederim tavsiyelerinizi uyguladım GeForce Experience haricinde biraz da olsa fark etti

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı