Windows 10 ayarlardan format atmak

Emre Aslan100

Hectopat
Merhaba. Hayatımda önceden hiç format atmadım. PC'ye 2.5 yıldır format atmadım bu sefer kendim atmak istiyorum. Windows 10 ayarlar kısmında böyle bir kısım gördüm, sanırım format atmayı kolaylaştırmak için yapmışlar. Görsel:

1581422562734.png

Buradan format atsam problem olur mu? Ve ek olarak format attıktan sonra nasıl bir yol izlemeliyim? Driver kurulum vs.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıfırdan kurulum yapmak en sağlıklı yöntemdir. Sürücü yüklemek artık çok kolay, windows update gerekli sürücüleri yüklüyor. Senin elle yükleyeceğin tek şey ekran kartı sürücüsü.

Son düzenleme:
Merhaba. Hayatımda önceden hiç format atmadım. PC'ye 2.5 yıldır format atmadım bu sefer kendim atmak istiyorum. Windows 10 ayarlar kısmında böyle bir kısım gördüm, sanırım format atmayı kolaylaştırmak için yapmışlar. Görsel:

Eki Görüntüle 499505

Buradan format atsam problem olur mu? Ve ek olarak format attıktan sonra nasıl bir yol izlemeliyim? Driver kurulum vs.
Sisteminiz sıkıntısız çalışıyor ise format atmayın yukarıda bahsettiğiniz işlem ise sıfırlanması için yapılmış bir yöntem bana kalırsa sorun olan bir şey değil uygulanabilir bir defa bende yapmıştım
Format atacak olursanız sisteminizi kurduğunuzda gerekli olan tüm bileşenleri ve programlarınızı kurun ve ücretsiz olan macrium reflect ile yedeğini alın ileriki zamanda bişr sıkıntı olur ise ilk günkü gibi yedekten sisteminizi geri getirebilirsiniz 1 ay önce sistem geri yükleme yaptığım sıra kayıt defterinde hata verdi sistemi ne yaparsam yapayım açamadım macrium reflect sayesinde aldığım yedekten sistemi 5 dk içinde eski haline getirdim tavsiye ederim

Donanıma göre 15 dakika ile 1 saat arasında sıfırlama yapıyor.

Bu özellikle sıfırlama yaparsanız size 2 seçenek sunulur. İlk seçenekte, kişisel dosyalar kalsın (fotoğraflar, metin belgeleri vb.) ikinci seçenekte ise her şeyi sıfırla. İlk seçenek pek sağlıklı değil, kesinlikle önermiyorum.

Windows sıfırlama işlemini kendi yaptığı için driver ve benzeri sorunlarla karşılaşmıyorsun. Sana uygun olanı güncelleme ile yüklüyor. Ek bir şey var ise Driver Booster gibi programlar ile güncelleme yapabilirsin.

Son düzenleme:
Temiz kurulum yapın. Oradan sıfırlama yapmak pek sağlıklı değil.

Temiz kurulum yapın. Oradan sıfırlama yapmak pek sağlıklı değil.
Neden böyle düşünüyorsun?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı