Windows 10 ayarlarına giremiyorum

erkan sagir

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, umarım bu sefer bu forumdan sorunumu çözecek kişiler çıkar. Sorunum başlıkta anlatıldığı gibi, ayarlara hiçbir şekilde giremiyorum. Çalıştırda ayarları açmaya çalıştığımda ekteki resimde gösterilen sorunla karşılaşıyorum. Bu yüzden internette biraz araştırma yaptım ancak SFC /scannow veya DISM Online gibi kodları CMD yardımıyla yapmama rağmen ayarları hala açamadım. İnternette yeni kullanıcı açmak gibi bir çözüm var ancak sorunum öyle çözülecekse bir anlamı kalmadığını belirtmek de isterim.

Yeni Bit Eşlem Resmi.jpg

Windows+ S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açın.
Açılan pencereye SFC/SCANNOW yazıp ENTER tuşuna basın. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Başlıktan direk atladım kusura bakmayın. :(

Windows+ S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açın.
Açılan pencereye SFC/SCANNOW yazıp ENTER tuşuna basın. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Denediğini belirtmiş.
SFC /scannow veya DISM Online gibi kodları CMD yardımıyla yapmama rağmen ayarları hala açamadım

Yeni kullanıcı hesabı oluşturun. Ayarlar menüsünü yeni hesaptan açmayı deneyin.
Bu yöntem çözüm sağlamazsa, temiz kurulum yapmanız gerekiyor. Zaten Windows onarma komutlarının, bir tane sorunu bile çözdüğünü görmedim.

Temiz kurulum yaparsam bütün dosyalarım silinir. Yeni kullanıcı açarsam önceki kullanıcıdan kalan artıklar diski doldurur ki sistemde bir düzen oluşturdum. Bunların dışında sorunumu ne çözebilir acaba?

Kurulum USB'si oluşturup uygulamalarımı ve dosyalarımı tut diyerek sıfırlama yapabilirsiniz.
Bende de ayarlar bozulmuştu bazı kısımlara girince çöküyordu sıfırlama yaptım düzeldi kendi kendine tekrar bozuldu :(

Yeni hesap oluşturun, çoğu uygulama aktarılacak. Zaten yeni hesapla birlikte, tamamen yeniden Yerel Disk oluşturulmayacak. Kullanıcı klasörleri sadece yeniden oluşturulacak. Aktarılmayan dosyaları ortak klasörden atarsınız. Sonra eski kullanıcı hesabını silersiniz. Dediğim gibi kayıt girdileri bozulduysa, tek tek düzenleme gibi bir şeyi yapmak çok zor. Ya da bunu yapacak bir harici uygulama bilmiyorum.

Hmm, bu kayıt girdileriyle alakalı bir sorun sanırım. W8.1'deki sorun konularından görmüştüm ama ingilizcem yetersiz olduğu için çözümü tam uygulayamamıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı