Windows 10 "Bağımlılık hizmeti veya grubu başlayamadı" Sorunu

Hackopat

Kilopat
Daha fazla  
Uzun zamandır bu hatayla karşılaşıyorum başta önemsemedim ama bilgisayarın birtakım özelliklerinden beni kısıtlıyor. İnternete bağlı değil gözüküyor ama Chrome'dan her yere girebiliyorum. Nasıl anlatsam da bilemedim SS'ler ile anlatmanın en mantıklı ve anlaşılır yol olduğunu düşünüyorum.

Not: Birtakım CMD komutları denedin ama etkisi olmadı.

Yardımcı olacak birisi yok mu ? @Recep Baltaş

@Recep Baltaş yardımm

Yardımcı olabilecek yok mu ? Çok önemli lütfen ya...

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    19,2 KB · Görüntüleme: 965
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    27,9 KB · Görüntüleme: 915
Sorun büyük ihtimalle servislerden kaynaklı. Öncelikle Windows Olay günlüğüne bak derim (Windows Event Log) gibi. Ağ ile ilgili olan servisler de durmuş olabilir. Automatic yapıp run yap yeniden başlat, bakalım olacak mı. Hiç uğraşmak istemiyorsan da şunu kullan: PC Services Optimizer Free - Download - Smart PC Utilities

@LukeSkywalker bu programı daha öncede kurdum ama nasıl çalıştığını anlayamadım şuan indirdim ve açtım ne yapmam gerekir anlatır mısın ?

Sanırım dediğiniz gibi Ağ ile ilgili çoğu işlemler durmuş bunları dediğiniz şekilde yapıp deniyorum umarım başarıyla hallolur :)

@LukeSkywalker bu programı daha öncede kurdum ama nasıl çalıştığını anlayamadım şuan indirdim ve açtım ne yapmam gerekir anlatır mısın ?

Sanırım dediğiniz gibi Ağ ile ilgili çoğu işlemler durmuş bunları dediğiniz şekilde yapıp deniyorum umarım başarıyla hallolur :)
Ben de kullanmadım bilmiyorum ama ne varsa fixlesin :D Windows Olay Günlüğüne de bak Event Log aka.

Ya Windows Olay Günlüğüne giremedim hizmet başlatılamıyor hatası verdi.

Ve tüm ağ ile ilgili kısımları aktif etmeme rağmen olay hala geçmedi.

@Recep Baltaş

@Murat5038 bu hatayla sende karşılaşmışsın dostum bir yardım eder misin?

Ya Windows Olay Günlüğüne giremedim hizmet başlatılamıyor hatası verdi.

Ve tüm ağ ile ilgili kısımları aktif etmeme rağmen olay hala geçmedi.

@Recep Baltaş

@Murat5038 bu hatayla sende karşılaşmışsın dostum bir yardım eder misin?
Sorun Windows Olay Günlüğü zaten. Ağ kısmında bilinmiyor diyor ya? O başlarsa sorun ortadan kalkacak. Automatic yapıp çık, yeniden başlat bilgisayarı ne olacak.

Windows Olay Günlüğü durmuş baktığımda. Start ve Auto yapınca '' Could not start the following service's'' hatası veriyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı