Rehber Windows 10 başlangıç sesini aktif etme

Fischerk

Hectopat
Merhabalar. Neredeyse tüm Windows işletim sistemlerinde başlangıç sesi var fakat Windows 10'da yok. Bunu nasıl aktif edebiliriz onu göstereceğim 😀

Öncelikle görev çubuğundan "aramak için buraya yazın" kısmına basıyoruz ve kayıt defteri düzenleyicisini yönetici olarak çalıştırıyoruz.

Uygulamayı açtığımızda solda hkey_current_user diye bir klasör çıkacak. Ona basıyoruz ve App events>event labels diye sırasıyla giriyoruz. Ondan sonra Event Labels'in içinden windowslogoff klasörünü (altlarda) buluyoruz.

Klasöre basıyoruz ve excludefromcpl'ye basıyoruz. Açtıktan sonra sol alttaki Value Data'yı 1'den 0'a alıyoruz. Sonra ok deyip tamamlıyoruz.

Şimdi de sıra geldi aynısını windowslogon klasörüne yapmaya. Event labels klasörünün içinden windowslogon klasörünü bulup (Windowslogoff'un altında.) aynı işlemleri yapıyoruz. Kayıt defterinde işimiz bittiğine göre sıra geldi Denetim Masası'na. Denetim Masası'na giriyoruz. Donatım ve Ses'e girip 3. sıradaki Ses'e basıyoruz. Karşımıza çıkan sayfanın üstünden "ses efekti" yazan yere tıklıyoruz ve alttaki "Windows başlangıç sesini çal" butonuna tik atıyoruz. Artık Windows 10 bilgisayarınız açıldığında başlangıç sesi olacak. Beğenmezseniz tiki kaldırarak başlangıç sesini kapatabilirsiniz. 😀

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece bu işlemi yapmaktan farkı nedir onu anlayamadım.
Yani kayıt defteri ayarları niye?
Ses ayarları.png

Son düzenleme:
Arkadaşlar StartIsBack programını yükledim ve bu rehberi uyguladım. Konu sahibine teşekkürler, başka böyle bildiğiniz kişiselleştirme amaçlı rehberleri atar mısınız?

Geri
Yukarı