Windows 10 başlangıçta IDM'nin açılması

dansemacabre

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Yükseklisans
Merhaba arkadaşlar. Son 1 aydır Windows açıldığı zaman başlangıç sekmesine devre dışı bırakmış olduğum IDM programı açılmaya başladı. Ardından sinirlenip kaldırdım ve ertesi gün yine devre dışı olan Spotify açılmaya başladı onu da kaldırdım. Şimdi ise çok önceden devre dışı bırakmış olduğum Discord başlangıçta açılıyor. Bu sorun başkasının başına geldi mi veya çözümü nedir yardımcı olabilirseniz sevinirim. Windows'um orijinal ve güncel.

Tek tek kapatmak uğraştırıcı oluyor. Sıkıntı şu ki neden böyle bir sorun var ve neden hepsi bir anda değil de sırayla çalışıyorlar. Birini kaldırıyorum diğer açılmaya başlıyor.
Herhalde programlar "Başlangıç" ı kontrol ediyorlar. Devredışı bırakıldığını görüp kendi içindeki ayar ile karşılaştırıyorlar. Eğer "Başlangıç"ta kapalı ancak uygulama içinde açık ise "Başlangıç"ı kale almıyorlar. (Biraz hikaye gibi oldu ama herhalde böyledir.)

Herhalde programlar "Başlangıç" ı kontrol ediyorlar. Devredışı bırakıldığını görüp kendi içindeki ayar ile karşılaştırıyorlar. Eğer "Başlangıç"ta kapalı ancak uygulama içinde açık ise "Başlangıç"ı kale almıyorlar. (Biraz hikaye gibi oldu ama herhalde böyledir.)
Son 1 aydır böyle bir sorunum var ama teşekkür ederim öneriniz ve fikirleriniz için.

Tek tek kapatmak uğraştırıcı oluyor. Sıkıntı şu ki neden böyle bir sorun var ve neden hepsi bir anda değil de sırayla çalışıyorlar. Birini kaldırıyorum diğer açılmaya başlıyor.
Uygulamaları kapatmanız derken kendi ayarlar menüsünden "Windows açıldığında açıl" gibi bir ayarı kapatmanız anlamında dedim. Umarım yanlış anlatmamışımdır.

Uygulamaları kapatmanız derken kendi ayarlar menüsünden "Windows açıldığında açıl" gibi bir ayarı kapatmanız anlamında dedim. Umarım yanlış anlatmamışımdır.
Yok doğru anlattınız ben de doğru anladım. Tek tek uygulamalara girip ayarlarından kapatmak zorunda kaldım. Başka seçeneğim kalmadı :)

Yeni konular

Geri
Yukarı