Çözüldü Windows 10 Başlangıçta Skype Açılması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sanırım kullandığınız Skype Microsoft Store'dan indirilmiş. Uygulamalar ve Özelliklerden kaldırıp buradan indirip kurabilir misiniz?
Skype'ı indirin | Ücretsiz çağrılar | Sohbet uygulaması
Buradaki sürümün ayarlarında başlangıç için seçenek bulunuyormuş.

Öneriniz için sağ olun ama ben mağazadan indirilenle aynı olanı kullanmak istiyorum olay o.

Arka plan uygulamalarından kapatmayı dener misiniz?

İşte aradığım yanıt bu. Sağ olun hocam. Sadece Skype değil, çeşitli uygulamaları da kapatmamı sağladınız.

@Vavien. hocam sanırım çözülmüş ama bir kaç şey de ben eklemek istedim. Arkaplanda çalışan, kullanmadığınız uygulamaları kapattığınızı söylemişsiniz. Sadece bilgisayar çalışır vaziyetteyken kapatmanız yetmez. Bu uygulamalar genel olarak yüklendiğinde "Başlangıçta açılsın mı?" tikleri açıktır. Bir çok uygulama bu ayarı manuel olarak sormadan otomatik olarak başlangıçta açılmaya ayarlar.

Siz Windows Tuşu+R kombinasyonu ile Çalıştır'ı açın. "msconfig" yazın ve enterlayın. Karşınıza çıkan panelde yukarıdan "Başlangıç" sekmesine girin. Windows 10 kullanıyorsanız sizi Görev Yöneticisi'ne yönlendirecektir. Sizi yönlendirdiği yerde gereksiz bütün programları devre dışı bırakabilirsiniz. Açılırken Windows ve işlemciniz üzerinde bir yük olmaz. Çünkü açılışta Windows bütün programları aynı anda açmaya çalışıyor.

Bu programlardan Ekran kartı sürücüleri, ses sürücüleri, işlemci ve Windows Defender harici gereksiz bütün programları devre dışı bırakabilirsiniz. Bu sürücüleri başlangıçta devre dışı bırakırsanız bazı yazılımlar ile çalışan donanımlarınız sıkıntı yaşayabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı