Çözüldü Windows 10 Başlangıçta Skype Açılması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Başlat kısmında çalıştıra girip msconfig yazacaksın. Daha sonra karşına çıkan yerde başlatma kısmı var tikleri kaldır.

Merhabalar, kızmazsanız bir yöntem önerisinde bulunmak istiyorum. Windows tuşu+R tuşuna bastıktan sonra karşına gelen ekrana 'shell:startup' yazıp orada Skype ugulamasıyla ilgili kısayolu silebilir misin? Umarım sorunun çözülür. Bu durum seni baya gerginleştirmiş.
Başlat kısmında çalıştıra girip msconfig yazacaksın. Daha sonra karşına çıkan yerde başlatma kısmı var tikleri kaldır.

Arkadaşımızın bahsettiği yöntemde 'Hizmetler' sekmesinde bulunan Skype tikini kaldır. Bu yöntemde işe yarayabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Neden böyle bir şey yapayım? Ben Skype'ın başlangıçta açılmasını iptal etmek istiyorum. Dediğiniz yeri hali hazırda kontrol ettim. Skype adına herhangi bir şey yok orada.

Neden böyle bir şey yapayım? Ben Skype'ın başlangıçta açılmasını iptal etmek istiyorum. Dediğiniz yeri hali hazırda kontrol ettim. Skype adına herhangi bir şey yok orada.
Tamam işte adamda sana bunu yapabileceğin yöntemlerden birini söylemiş.

Merhabalar, kızmazsanız bir yöntem önerisinde bulunmak istiyorum. Windows tuşu+R tuşuna bastıktan sonra karşına gelen ekrana 'shell:startup ' yazıp orada Skype ugulamasıyla ilgili kısayolu silebilir misin? Umarım sorunun çözülür. Bu durum seni baya gerginleştirmiş.

Bahsettiğiniz klasör boş. Windows'u kuralı 2 hafta olmadı zaten. Başlangıçta açılan fare uygulaması ve SCM

Arkadaşımızın bahsettiği yöntemde 'Hizmetler' sekmesinde bulunan Skype tikini kaldır. Bu yöntemde işe yarıyabilir.

Msconfig'teki her şeye de baktım. Hatta orada gereksiz bulduğum ama emin olmadığım için ellemediğim, not edip araştıracağım şeyler buldum. Services.msc ile açılan hizmetlerde de Skype adına bir şey yok. Bahsettiğim işlemdeki dosyalar "C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.SkypeApp_14.36.52.0_x64__kzf8qxf38zg5c" konumunda bulunuyor. Direkt silme durumunda Skype'ı tekrar kullanamayacağımı düşündüğüm için müdahale etmedim.

Tamam işte adamda sana bunu yapabileceğin yöntemlerden birini söylemiş.

İyi de orada ne yazıyorsa kontrol ettim. Skype yok ki. Siz ülkedeki üniversiteleri düzeltmek istiyorsanız Milli Eğitim Bakanlığı adı altında istediğinizi yapın, üniversiteler oraya bağlı değil sonuçta.
@Recep Baltaş Hocam bir bilginiz var mı?

Son düzenleme:
Dostum çok özür dilerim ama ya sen sorununu yanlış anlatıyorsun ya da şu konu altına yorum yapan herkes senin anlattığını anlamıyor. Sen bilgisayarın açıldığında istemediğin programın başlatılması istemiyorsun bunun içinde birçok yöntem var burada insanlar o yöntemleri sayıyor. Ayrıca MEB ve YÖK örneğin bu konuya uygun olmamış. Çünkü bilgisayarda bir olayı bir çok farklı yöntemle yapabiliriz. Örnek verecek olursak bir çok farklı yöntemle yeni bir klasör oluşturabilirsin. Bence sen sana yardımcı olmaya çalışan insanlara biraz daha ılımlı yaklaşmayı ve sorununu çözmeyi dene. Umarım seni kırmamışımdır.

Buradan seçerek istediğiniz programın başlangıçta açılmasını devre dışı bırakabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 32.PNG
    32.PNG
    16 KB · Görüntüleme: 518
@cemrecan_ Bak kardeşim. Skype açılışta oraya gelmesin ben kafam esince açayım konuşacağım adamla konuşup kapatayım istiyorum. Bence bunu attığım ilk mesajda anlamamak için hiçbir sebep yok. Öneri olarak görev yöneticisindeki başlangıç kısmı, services.msc ile ya da direkt görev yöneticisindeki sekmesinden ulaşabileceğimiz hizmetler ve msconfig'deki hizmetler var. Bir de sen gelip normal başlangıç klasörünü önerdin onunla 4 oluyor. Bu 3 yöntemden görev yöneticisi olanı birisi söylemişken sağ olsun moderatör kardeşimiz daha ben mesajı görmeden gereken yanıtı vermiş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı