Windows 10 Bazı Eski Oyunlarda Sorunlu

Mustafa Bilgin

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben yeni Monster Abra A5 V12.1.2 notebook aldım bazı oyunlarda sorunlar ortaya çıktı. Notebook ilk geldiği zaman Windows 10'u kurup gerekli güncellemeleri Windows Update üzerinden yaptım daha sonra fark ettim ki Nvidia Geforce Experience yüklü değil bu yüzden de GTX 1050 Windows 10 64 Bit driverını indirip kurdum.

GTA San Andreas'a tıklayıp girmeye çalıştığımda oyun içinde mouse çalışmıyor. Ben de oyunu kapattım ve hemen ardından 'Uyumluluk Ayarları Uygulandı' diye uyarı verdi. Sonra GTA San Andreas üzerine Sağ Tık>Özellikler>Uyumluluk'a baktım oradan 'Yüksek DPI ayarlarında ekran ölçeklendirmeyi devre dışı bırak'ın seçili olduğunu gördüm. Ben de tekrar oyuna girdim fakat yine aynıydı oyundan çıkıp tekrar Uyumluluk'a geldim ve onu devre dışı bıraktım. Oyuna tekrar girdim mouse yine çalışmadı çıkınca yine aynı uyarıyı verdi. Bu uyarı sadece bu oyunla da değil Age of Mythology'ye girmeye çalıştığımda da verdi.

Serious Sam HD - The Second Encounter oynuna tıkladım oyun bir anda kendini Window moduna aldı. Neyse düzeltiriz deyip grafik ayarlarına girdim aşağıda şöyle bir uyarı vardı: "YOUR FULL-SCREEN RESOLUTION SEEMS TO BE LIMITED TO AT MOST 1920X1080. ON SOME GPUS, THIS CAN BE CAUSED BY TV-OUTPUT BEING ENABLED. TO ENABLE HIGHER RESOLUTIONS, DISABLE THE TV-OUTPUT AND RESTART THE GAME."
Ve ne yaptımsa düzeltemedim.

CS 1.6'da FPS 30'dan yukarı çıkmıyor sanki sabitlenmiş gibi. Fakat Console'dan baktığımda fps_max 72.0, fps_modem 0.0. Oyun içinde bir sınırlama göremedim. Grafik ayarlarımda OpenGL 1920x1080 Çözünürlük ve Renk Kalitesi'de 32-Bit.

Sorunlarım bunlar, umarım bir çözüm bulabiliriz. Şimdiden yardım eden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum ilk başta DirectX9.0 hatası veriyordu senin dediğini yaptım daha sonra böyle bir hata ortaya çıktı. Bu arada GTA San Andreas'ta bir kaç sefer Alt+Tab yaptın mı fareyi okuyor, Age of Mythology'yide açabildim fakat 32 bit renk kalitesi seçeneği çıkmıyor. CS 1.6'da ise hala aynı sorun devam ediyor

Serious Sam orijinal
GTA San Andreas SA-MP oynuyoruz arada arkadaşlarla Steam'de çalışmıyor bu yüzden orijinal değil.
CS 1.6 Steam kütüphanemde var fakat yurtta arkadaşlarla bazen LAN bağlantı kurup oynuyoruz o yüzden botlu paketi olan var yani orijinal değil.
Age of Mythology Extended Edition var orijinal o sıkıntısız çalışıyor fakat diğer eski sürüm Steam'de olmadığı için o da orijinal değil.
Yani anlayacağınız mecburen bunları korsan kullanıyorum.

Counter-Strike 1.6 Steam bugün yükledim o da aynı bir fark yok dostum. Ekran kartı güncelleyince olmuş olabilir mi sorun acaba?

Bu oyunların üstüne birde Amnesia: The Dark Descend'i Steam'den yükledim o oyunda aynı şekilde kasma sorunu var. GTA V Geforce Experience optimum ayarlarında çok rahat oynanırken bu eski oyunların kasması cidden çok sinir bozucu bir durum.

Eski oyunlar eski işletim sistemleri ile uyumlu olduğu için kaynaklanıyordur uyumluluğu win xp servive pack 3 yap yönetici çalıştır ben öyle halo 2 yi oynadım

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı