Eski oyunlar Windows 10'da neden çok sorunlu çalışıyor?

Başlıkta da belirtiğim gibi neden böyle oluyor? İşletim sistemim Windows 10 Pro. 3 tane eski nesil oyun gireyim nostalji yapayım dedim FPS sayacıyla oyunu oynadım 700-800 FPS veriyor. Ara sırada bir küçük yavaşlama meydana geliyor. 60 FPS sabitledim bir şekilde yine aynıydı sayaç 60 FPS gösteriyordu ama o performansı vermiyordu. Bu nasıl düzeltilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Hocam buradaki sorun oyunun 700 FPS vermesi mi? Ben anlamadım.

Emulatör kullanabilirsiniz. Yahut oynadiğiniz oyuna göre farklilik göstererek FPS modlari var kurup deneyebilirsiniz.

Hayir 700 FPS gösteriyor ama 700 FPS miş gibi değil diyor sanirim.

Hocam FPS modunu kurdum ama yine aynısı oluyordu bir yavaşlama meydana geliyordu

Hocam buradaki sorun oyunun 700 FPS vermesi mi? Ben anlamadım.

Hocam 700 FPS alıyordum ama öyle çalışmıyor sanki oyun kafayı yemişcesine çalışıyor

Hocam FPS modunu kurdum ama yine aynısı oluyordu bir yavaşlama meydana geliyordu

Hocam 700 FPS alıyordum ama öyle çalışmıyor sanki oyun kafayı yemişcesine çalışıyor
Monitör hzi kadar fpsyi zaten görebilirsinz. Mesela 144 hz monitörünz olsun ister 1000 fps alın o size 144 olarak gelir oyunda.

Anladım. Ayarlarından, kalite ile oynama ve diğer ayarları denediniz mi? Bazenleri en yükseğe alınca işe yarayabiliyor. Ayrıca oyunlar hangi oyunlar onu bilirsek belki yardımcı olabiliriz.

Geri
Yukarı