Windows 10 bilgisayara format atarken mavi ekran hatası

Ahmet Altınok

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Windows 10 yüklü olan bilgisayarıma Windows 7 yüklemek istiyorum fakat format atarken resimdeki mavi ekran hatası çıkıyor. Sebebini bilen yardım etsin lütfen.
WhatsApp Image 2018-11-19 at 15.52.33.jpeg

Hata kodunu araştırıp, çözümüyle ilgili şöyle bir makale buldum. denemekte fayda var.
Bu sorunu gidermek için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Sorun devam ederse, bilgisayarı Windows CD'siyle veya bir acil durum başlatma disketiyle başlatın ve Hiberfil.sys dosyasını silin. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Windows XP CD-ROM'unu bilgisayarınızın CD-ROM veya DVD-ROM sürücüsüne yerleştirip bilgisayarınızı CD-ROM'dan yeniden başlatın.
    Not Bazı bilgisayarların CD-ROM sürücüsünden başlatılabilmeleri için temel giriş/çıkış sistemi (BIOS) ayarlarının değiştirilmesi gerekebilir. BIOS'u değiştirme hakkında bilgi için, bilgisayar belgelerinize bakın.
  2. "Kur'a Hoş Geldiniz" ekranı görüntülendiğinde, R tuşuna basarak Kurtarma Konsolu'nu başlatın.
  3. Bilgisayarınız ikili veya çoklu önyükleme için yapılandırılmışsa, ilgili Windows XP kurulumunu seçin.
  4. İstendiğinde, yönetici parolasını yazıp ENTER tuşuna basın.
    Not Varsayılan olarak, Windows XP Home Edition'da yönetici parolası boştur.
  5. Varsayılan olarak, Hiberfil.sys dosyası kök dizinde (C:\) bulunur. Komut satırına del hiberfil.sys yazın ve ENTER tuşuna basın.
  6. Bilgisayarı yeniden başlatın.

BIOS'un uyumlu olmadığı yazıyor hata kodunda. MSI anakart kullanıyorsan ayarlardan Windows 7 uyumluluğunu açman lazım. Fast Boot ve Quiet Boot'u da ayarlardan kapatman lazım. Bu dediğim seçeneklerin hiçbirinin bulunmadığı bir anakartın varsa ne yazık ki Windows 7 kurulumu yapamazsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı