Windows 10 format atarken Watchdog mavi ekran hatası

Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar dizüstü bilgisayarımda işletim sistemi çöktü. Yani işletim sistemi olmadığı için Windows 10 yüklemeye karar verdim. USB'yi takiyorum ve bir 10-15 dakika Windows 10 açılış animasyonu çıkıyor. Sonra kurulum ekranına geçmeden Watchdog hatası alıyorum mavi ekran ile. Bu hatayı nasıl düzeltebilirim? Bilgisayar HP G62.

Pc eski oldugu icin rufus ile Windows'u Usb'ye yazdırırken, seçeneklerden partition scheme kısmını GPT yerine MBR olarak seçin ve tekrar Windows'u USB'ye yazdırın. Sorun çözülecekcektir diye düşünüyorum.

Arkadaşın dediği gibi sistem kurtarma seçeneğini deneyin tuşların yardımı ile.

Denedim ve tekrar normal harddiskten başlattı. Windows 7 ile denedim HDD bulamadı.
PC eski oldugu için Rufus ile Windows'u USB'ye yazdırırken, seçeneklerden Partition scheme kısmını GPT yerine MBR olarak seçin ve tekrar Windows'u USB'ye yazdırın. Sorun çözülecekcektir diye düşünüyorum.

Öyle yapıyorum zaten. Yoksa USB'den başlatırken hata veriyor.

Merhaba

Bu sorunu çözüme ulaştırabildiniz mi?

Toshiba Satellite C855D-12D marka laptopun içindeki hdd'yi çıkarıp yeni bir ssd taktım ve flash disk ile uefi yada csm usulüyle sistem yüklemek istediğimde bende bu ekranla karşılaşıyorum.

Başka bir bilgisayara başarılı şekilde sistem yükleyen flash bellekle denediğimde yine olmadı.

Başka bir bilgisayardan farklı bir flash belleğe Hiren's Boot CD ISO dosyasını yazdırmanızı ve sabit diskinize Low Level Format yapmanızı öneririm.

Bu yöntem, başka bir bilgisayarda SSD'ye sistem yükleyip sonra laptopa takmak anlamına mı geliyor?

Low Level Format: Sabit diski fabrika yarlarında sıfırlayan ve sağlık konusunda etkili olan bir yazılım.

Başka bir bilgisayarda SSD'ye sistem yükleyip sonra laptopa takmak anlamına mı geliyor.

Hayır. Demek istediğim 2 adet flash belleğiniz olsun, birisinde Windows yüklü olsun diğerinde Hiren's Boot CD.

Hiren's Boot CD kurulu olan flash belleğiniz ile bilgisayarınızı başlatın ve Low Level Format tool aracını masaüstündeki klasörün içerisinden bulun ve çalıştırın ardından, takılı olan sabit diskinizi seçin ve işleme başlayın.

Bu yöntem ile kullanılamaz olan sabit diskinizin hücrelerini fabrika ayarlarında silme işlemi yaparak hayata döndürmeye yönelik bir adım olarak düşünebilirsiniz.

Geri
Yukarı