Windows 10 birden yavaşlamaya başladı

seroja

Decapat
Daha fazla  
Windows 10 bir süre çok iyi bir şekilde kullandım. Ta ki bu sabah açtığımda ani bir yavaşlamadan sonra. Kasmayan programların kasması ve yavaşlama sorunu ile karşılaştım. Bunun sorunu nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu çok eksik. Sistem bilgileriniz neler? Bilgisiyarın durduk yere böyle olacağını zannetmiyorum, virüs bulaşmış olabilir. Yani yapabileceğiniz bir çok şey buna sebebiyet vermiş olabilir biraz daha açmaya çalışalım.

Konu çok eksik. Sistem bilgileriniz neler? Bilgisayarın durduk yere böyle olacağını zannetmiyorum, virüs bulaşmış olabilir. Yani yapabileceğiniz birçok şey buna sebebiyet vermiş olabilir biraz daha açmaya çalışalım.

Haklısınız hocam elimde şöyle görüntüler var aslında iyi çalışıyordu internetten pek şeyde indirmem ama anlayamadım bir şeyler deniyorum şu an.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-08-07 120137.png
    Ekran görüntüsü 2022-08-07 120137.png
    11,2 KB · Görüntüleme: 35
  • Ekran görüntüsü 2022-08-07 120155.png
    Ekran görüntüsü 2022-08-07 120155.png
    12,2 KB · Görüntüleme: 55
Trojan ya da virüs bulaşmış olabilir format atmak iyi olabilir.
Ya da şu yöntemi deneyin.
Bilgisayarını güvenli modda başlatın Kaspersky ya da ESET ( ben ESET'i öneriyorum ) indirin ve interneti kapalı şekilde tam kapsamlı bir tarama yapın sonuçları burada paylaşın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz Windows 10 icin yeterli. Birden yavaslamasi normal gelmedi, arka planda bir guncelleme vs. var mi kontrol edin. Eger varsa durdurun.

Sorun yine de gecmezse virus olma ihtimaline karsi Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yapin.

Birçok sebebi olabilir.

Benim bir tanıdığımda bilgisayar 20 dk.da açılıyordu mesela ve kullanırken normaldi.
Programları taradım, başlangıç ekranını etkileyen nereler varsa kontrol ettim.
sfc scannow + dism ile onarmayı denedim.

En son chkdsk c /f /r yaptığımda düzelti. Galiba bad sector durumu gibi bir durum olmuş. Ya da buna benzer bir hata olmuş ki düzeldi. Araştırmak gerek yani.

Görev Yöneticisi'nden ekran görüntüsü atar mısın?

Windows otomatik disk birleştirme, Windows Defender tarama, Windows Update yapıyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı