Çözüldü Windows 10 Bluetooth Gamepad Windows 10 Tanımama Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

M.Hakan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Samsun
Daha fazla  
Kontorland AN-200 Bluetooth Gamepad bana hediye olarak geldi. Kolun PS3, mobil ve PC uyumlu olduğu yazıyor. Evde bir Windows 7 laptop ve Windows 10 masaüstü var. Kolu laptopta çalıştırabildim fakat masaüstünde olmuyor.

Laptopta çalıştırmak için uyguladığım işlemler şöyleydi:
  • Cihazı direkt Bluetooth'a tanıtınca hata aldım bu yüzden cihazın mobil bağlantı programı SixaxisPairTool'u yükledim.
  • Cihazı şarj kablosuyla PC'ye bağlayıp Bluetooth aygıtının kodunu (xx:xx:xx:xx:xx:xx şeklindeki) programa girip update'e bastım. (Normalde bu program iOS cihazlarla bağlantı için yapılmış fakat ben iOS cihaz Bluetooth numarası yerine PC'nin Bluetooth numarasını girince işe yarıyor.)
  • Kabloyu çıkarıp Bluetooth'a tanıtınca herhangi bir eşleştirme kodu istemeden bağlantı kuruldu. Gamepad ayarlarından kolun çalıştığını teyit ettim.

Windows 10 yüklü masaüstünde ise aynı işlemleri uygulasam da cihazı Bluetooth'la bağlamak istediğimde geçiş kodu istiyor. SixaxisPairTool programını kullansam da kullanmasam da aynı sorunu yaşıyorum.
  • Sorun, SixaxisPairTool programıyla Windows 10 uyumsuzluğu olması mıdır? Bunu çözebilir miyim?
  • Bluetooth Gamepad'i PC'yle eşleştirmenin başka yolu var mı?
Adsız.jpg

Sorularıma cevap bulursanız çok memnun olurum çünkü kolu çok beğendim, geri vermek istemiyorum. @Recep Baltaş @MF @Burak Alkan @Ali Güngör @THE_MILLER

Not:
Masaüstünde kullandığım Bluetooth algılayıcının çalışır olduğuna da eminim. Kolun klavye modu da olduğu için kolu klavye olarak görüyor ama bu sorun değil.

Son düzenleme:
Çözüm
Kontorland AN-200 ile aynı problemi masaüstü bilgisayarımda bende yaşadım ve halen çözüm bulmuş değilim.
Windows 10 işletim sistemli tablette, android tablet ve telefonda denedim problemsiz çalıştı, fakat masa üstü bilgisayarım da bluetooth eşleştirmesi için şifre istemekte.
1111,1234,abcd,... gibi şifre girişi denemeleri başarısız sonuçlanıyor.
0000'olarak şifre girdiğimde ise bilgisayar bağlantı kurmaya çalışırken gamepad kendiliğinden uyku moduna geçiyor. Sorun tahminimce sürücelerdende kaynaklı olabilir bluetooth dongle'ın versiyonundanda.
Satın aldığım bluetooth dongle ile bir sürücü cd'si verilmedi, marka model namına hiçbir işaret yok, yalınızca pcb üzerinde "HT-6626" yazmakta donanım kimliğinden de güncel bir sürücü bulamadım Windows'un ilk kurulumda yüklediği sürücü çalışıyor şu an.
Şimdi Singapur'dan bluetooth 4.0 dongle'ın gelmesini bekliyorum bu sefer de çalışmazsa beklediğimle kalacağım :(

Ben sorunu Bluetooth 4.0 adaptörüyle çözdüm Ufuk. Şu an herhangi bir program kullanmadan sorunsuz şekilde gamepad'i kullanıyorum. Umarım senin problemin de Bluetooth 4.0 adaptörüyle çözülür.
DS3'ü PC'de kullanmak için MotionInJoy kullanılabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya bunu USB kablosu ile masaüstü PC'ye nasıl bağlayabilirim? İlk seferde taktığımda çalıştı ama sonra bir daha çalıştıramadım. Sürücülerini kaldırdım yükledim, xaxis uyglamasıda sürücü yüklüyor, onu da yükleyip denedim ama olmadı. Taktığımda PS3 kontroller sürücüsünü yüklüyor ama hiç bir tepki vermiyor?

Kolun çalışması için Bluetooth 4 adaptör gerekiyor. (2'nin üstündeki BT versiyonlarında da çalışıyor sanırım) Cihazı Bluetooth aracılığıyla PC'yle eşleştirdikten sonra kablo ile oynanabiliyor çünkü ben de öyle olmuştu. Sanırım eşleştirmeden çalışmıyor kabloyla.

Ben de aynı sorunu yaşıyorum da nasıl bağlayabilirim? Adaptör'süz olmuyor mu? Benim de Windows 10 ama eşleştir gibi ayarlar göremedim.

Ben de aynı sorunu yaşıyorum da nasıl bağlayabilirim? Adaptör'süz olmuyor mu? Benim de Windows 10 ama eşleştir gibi ayarlar göremedim.

Bluetooth 4 adaptörüyle çözdüm ben sorunu başka türlü çözülemiyor sanırım.
Bluetooth adaptörünü taktıktan sonra ortadaki home butonuyla kareye aynı anda basılı tutuyorsun kısa süre. PC görüyor ve eşleştiriyorsun. O işlemi yaptıktan sonra her kullanmak istediğinde ortadaki home tuşuna basman yeterli oluyor.

Ben sorunu Bluetooth 4.0 adaptörüyle çözdüm Ufuk. Şu an herhangi bir program kullanmadan sorunsuz şekilde Gamepad'i kullanıyorum. Umarım senin problemin de Bluetooth 4.0 adaptörüyle çözülür.

Bluetooth 4.0 adaptör ile sorun çözüldü.

Ya bunu USB kablosu ile masaüstü PC'ye nasıl bağlayabilirim? İlk seferde taktığımda çalıştı ama sonra bir daha çalıştıramadım. Sürücülerini kaldırdım yükledim, xaxis uyglamasıda sürücü yüklüyor, onu da yükleyip denedim ama olmadı. Taktığımda PS3 kontroller sürücüsünü yüklüyor ama hiçbir tepki vermiyor?

Bilgisayarla bağlantıyı sadece Bluetooth ile sağlayabiliyorsun. Kablo ile kullanmak istiyorsan mevcut halde olmuyor fakat imkansız değil, uğraştırıcı ve zaman alıcı. PlayStation oyun kolunu bilgisayarda kullananların yaptığı yöntemi deneyebilirsin.
MotioninJoy'u bir dene.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı