Windows 10 boot etmiyor

Astaryus

Hectopat
Bilgisayar tam açılacakken kilitleniyor, hatta bazen açılıyordu şifreyi giriyordum tak diye kilitleniyordu. Anakart değiştirdim belki ondan kaynaklı sürücü problemi vardır diye düşündüm. 3 kere kapatıp kurtarma yerine girdim. Oradan dosyaları temizleyecek şekilde format attım. Geldiğimde Windows beklenmeden yeniden başlatıldı kurulumu yeniden yapmak için tamama basın gibisinden bir şey yazıyordu. Şimdi ne kurtarmaya girebiliyorum ne de boot edebiliyorum. Yuvarlaklar dönüyor ve siyah ekranda kalıyor. Anakartta mı bir bozukluk vardır yoksa anakart değişimi sonrası Windows zarar mı gördü? Anakartım H97 Mate işlemcim i7 4790K. BIOS güncellemesi gerekiyor olabilir mi? Ek olarak flashla yeni Windows kurma imkanım şu anlık yok kurtarma ekranına girmemin bir yolu yok mu?

Bilgisayar tam açılacakken kilitleniyor, hatta bazen açılıyordu şifreyi giriyordum tak diye kilitleniyordu. Anakart değiştirdim belki ondan kaynaklı sürücü problemi vardır diye düşündüm. 3 kere kapatıp kurtarma yerine girdim. Oradan dosyaları temizleyecek şekilde format attım. Geldiğimde Windows beklenmeden yeniden başlatıldı kurulumu yeniden yapmak için tamama basın gibisinden bir şey yazıyordu. Şimdi ne kurtarmaya girebiliyorum ne de boot edebiliyorum. Yuvarlaklar dönüyor ve siyah ekranda kalıyor. Anakartta mı bir bozukluk vardır yoksa anakart değişimi sonrası Windows zarar mı gördü? Anakartım H97 Mate işlemcim i7 4790K. BIOS güncellemesi gerekiyor olabilir mi? Ek olarak flashla yeni Windows kurma imkanım şu anlık yok kurtarma ekranına girmemin bir yolu yok mu?

Formatlayın. Başka yol elbette vardır ama en iyisi format atmak.

maalesef şu anda USBm yok bunu kurtarma menüsü üzerinden yapabilir miyim? Ek olarak bunun donanımlardan kaynaklanma şansı yoktur değil mi? Anakartı yeni aldım dediğim gibi bozuk değildir herhalde.

Bilgisayarı ayarlardan sıfırlamayın, Rufus ile temiz kurulum yapınız.
Ek olarak şuan kurtarma menüsüne giremiyorum ve flashım da yok. Kurtarma için 3 kere kapatıyorum onu bile başlatmıyor maalesef ki. Flashı beklemem lazım sanırım.

Maalesef şu anda usbm yok bunu kurtarma menüsü üzerinden yapabilir miyim? Ek olarak bunun donanımlardan kaynaklanma şansı yoktur değil mi? Anakartı yeni aldım dediğim gibi bozuk değildir herhalde.

Ek olarak şu an kurtarma menüsüne giremiyorum ve flashım da yok. Kurtarma için 3 kere kapatıyorum onu bile başlatmıyor maalesef ki. Flashı beklemem lazım sanırım.

Flash bellek almanız gerekmektedir. Dediğim gibi flash bellek ile temiz format attıktan sonra gözlemleyin.

Geri
Yukarı