Windows 10 Boot süresi mi kısaldı?

Kalphsonn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Son 6 ay içinde gelen iki güncelleme ile acaba Windows Boot süresini mi kısalttı? Sistemimde SSD bulunmamasına rağmen 15 saniye gibi bir süre içerisinde açılıyor sistemim. Sizde durum nasıl?

Merhaba arkadaşlar. Son 6 ay içinde gelen iki güncelleme ile acaba Windows Boot süresini mi kısalttı? Sistemimde SSD bulunmamasına rağmen 15 saniye gibi bir süre içerisinde açılıyor sistemim. Sizde durum nasıl?
Vallaha oldukça hızlı diyebilirim hatta SSD ile bile bu kadar saniyede açılması zor. Benim bilgisayarda da HDD var bayağı uzun sürede açılıyor.

Vallaha oldukça hızlı diyebilirim hatta SSD ile bile bu kadar saniyede açılması zor. Benim bilgisayarda da HDD var bayağı uzun sürede açılıyor.
Evet ben de anlamıyorum diyorum acaba kapatırken uyku moduna mı geçiyor o yüzden mi böyle kısa ama yok değil tamamen kapanıp 15-20 sn içinde açılıyor yani

Boot dediğiniz olay Windows yüklemesi mi? Yoksa açılıştaki sistem parçaları olan için Boot mu?

Ben farketmedim, 5 saniyeden 4,3 saniyeye inince :). Kullandığım depolama birimi Corsair 960GB M.2 SSD Force MP510

6.jpg

Bilgisayarı kapat dediğinizde bilgisayarın son dökümünü HDD'e yada SSD'nize kaydediyor ve tekrar açtığınızda hazırda tuttuğu dosyaları yükleyerek hızlı açılmasını sağlıyor. Mantığı bu şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı