Windows 10 boşta 4 GB RAM kullanıyor

Hocam SearchUI Cortana oluyor. Sanırım tam kapatamamışsınız. Bu video yardımcı olur belki. Ben kesinlikle normal olduğunu düşünmüyorum. Sebebini bilmiyorum ama bende arkada Steam, Discord ve 7-8 Edge sekmesi açık olduğu halde toplam 4 GB RAM kullanıyor.
Şunu farkettim birçok svchost.exe var bende. 25-30 tane var nereden baksak. Sizde öyle mi acaba?
Bu arada videoda yapılanları yaptım olmadı. Silemiyor ya da ismini değiştiremiyorum klasörün.
Düzenleme: SearchUI kısmını ben kapatmıştım çok önce. 0 KB RAM kullanıyor.

Şunu farkettim birçok svchost.exe var bende. 25-30 tane var nereden baksak. Sizde öyle mi acaba?
Bu arada videoda yapılanları yaptım olmadı. Silemiyor ya da ismini değiştiremiyorum klasörün.
Düzenleme: SearchUI kısmını ben kapatmıştım çok önce. 0 KB RAM kullanıyor.
Hocam svchost.exe işleminden çok fazla olması normal. Önemli olan kullanıcı adı kısmında sizin kullanıcınızda açık olmaması. Eğer orada açıksa gizlenen bir virüs demektir diye biliyorum. SYSTEM, Local Service, NETWORK SERVICE adı altında açık olması normaldir. Benim merak ettiğim hiç bir şey kurmadan, tamamen temiz bir kurulumdan sonra RAM kullanımı yine böyle mi? Bazı arkadaşlar RAM miktarına göre boşta kullanımı artabilir demişler ama sizde de benim gibi 8 GB RAM olmasına rağmen boşta kullanımı çok fazla.

Geri
Yukarı