Windows 10 boşta 4 GB RAM kullanıyor

Başlıkta da belirtmiş olduğum gibi boşta 4 GB RAM kullanıyor. Cortanayı da kapattım şu an.
Windows 10 Pro 1909 sürümünü kullanıyorum.
4 GB RAM kullanması normal mi?
Aklımda format atmak var. Format atarken Home sürümünü kursam RAM kullanımı ciddi anlamda düşer mi?
Cevaplarınız için teşekkür ediyorum.
Eki Görüntüle 643904
Eki Görüntüle 643905
Düzenleme: Bilgisayarda virüs olmadığına eminim.

8 GB RAM yeterli değil diyorlar bir 8 daha takarsan sorun olmaz.
Zaten her güncellemeden sonra illaki artar Windows 10'un RAM kullanımı.

8 GB RAM yeterli değil diyorlar bir 8 daha takarsan sorun olmaz.
Zaten her güncellemeden sonra illaki artar Windows 10'un RAM kullanımı.
RAM almak planlarım arasında zaten. Bence de 8 GB yeterli değil günümüzde.

Peki arkadaşlar bir sorum daha var farklı konu açmayayım bunun için:
Windows 10 Pro ile Win 10 Home arasında çok fark olur mu geçmeye değer mi?

Alttaki fotoğraf öyle zaten.
Screenshot_1.png

Hocam benim bahsettiğim kısım burasıydı. Sıralamayı bu şekilde yaparsanız en çok RAM'i sırasıyla hangi uygulamaların tükettiğini görebilirsiniz. Bende 8 GB RAM ve bu kadar şey açık olduğu halde toplam 4 GB kullanıyor. Windows 10 Pro kullanıyorum bu arada.

RAM almak planlarım arasında zaten. Bence de 8 GB yeterli değil günümüzde.

Peki arkadaşlar bir sorum daha var farklı konu açmayayım bunun için:
Windows 10 Pro ile Win 10 Home arasında çok fark olur mu geçmeye değer mi?

Windows 10 Pro'nun tek farkı güvenlik TPM modül varsa Pro kurup dosya şifreleme yaparsın.
Yani Home ya da Pro kullansan da pek fark olacağını düşünmüyorum.

Hocam benim bahsettiğim kısım burasıydı. Sıralamayı bu şekilde yaparsanız en çok RAM'i sırasıyla hangi uygulamaların tükettiğini görebilirsiniz. Bende 8 GB RAM ve bu kadar şey açık olduğu halde toplam 4 GB kullanıyor. Windows 10 Pro kullanıyorum bu arada.
Buyrun. Audiodg dediği ses sürücüsü sanırım Isass.exe güvenlik duvarı gibi bir şeymiş.
1.3.PNG

Buyrun. Audiodg dediği ses sürücüsü sanırım Isass.exe güvenlik duvarı gibi bir şeymiş.
Eki Görüntüle 644027
Hocam SearchUI Cortana oluyor. Sanırım tam kapatamamışsınız. Bu video yardımcı olur belki. Ben kesinlikle normal olduğunu düşünmüyorum. Sebebini bilmiyorum ama bende arkada Steam, Discord ve 7-8 Edge sekmesi açık olduğu halde toplam 4 GB RAM kullanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı