Windows 10 boşta 6 GB RAM kullanıyor

Kayra72

Picopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
16 GB RAM var. Arkada her zaman açık olan uygulamalar var. Epic, Steam, Discord. Eskiden 4.GB 3.5GB RAM kullanırdı artık 6 GB bulmuş şekilde. Eskiden BeamNG.drive oyununda RAM hatası almazdım şimdi RAM hatası almaya başladım. Copilot diye uygulama eklendi ondan dolayı olabilir mi?

16 GB RAM var. Arkada her zaman açık olan uygulamalar var. Epic, Steam, Discord. Eskiden 4.GB 3.5GB RAM kullanırdı artık 6 GB bulmuş şekilde. Eskiden BeamNG.drive oyununda RAM hatası almazdım şimdi RAM hatası almaya başladım. Copilot diye uygulama eklendi ondan dolayı olabilir mi?
Windows 10 ve 11 hala optimize olamamış ucube sistemler ama kullanmaktan başka çaremiz yok. Virüs yemem her yere tıklamam diyorsanız risk alarak GhostSpectre No Defender versiyonu kurun. boşta 300-400MB RAM tüketiyor bahsettiğiniz uygulamalarla 1-2GB RAM tüketiyor.

Bilgisayarda Corsair iCUE, ASUS Armoury Crate'ya da Razer Synapse gibi bir program var mı? Zira bunlarda oldukça fazla RAM tüketmeye elverişli uygulamalar.

Bilgisayarda Corsair iCUE, ASUS Armoury Crate'ya da Razer Synapse gibi bir program var mı? Zira bunlarda oldukça fazla RAM tüketmeye elverişli uygulamalar.

Armoury Crate bende var kullanmıyorum Windows attırdım kuzenıme o kurdu sanırım ne işe yarar faydalı mıdır sileyim mi sizce RAM konusuna fazla dikkat etmedim

Hiçbiri kurulu değil.

Arka planda dediğiniz uygulamalardan başka uygulama veya hizmet RAM kullanıyordur.

Ama eskiden böyle değil idi. Bu aralar 6 GB kullanmaya başladı yazdığım tüm uygulamaları kapatınca bu sefer 5GB RAM kullanıyor. Eskiden bu uygulamalar açık iken maksimum 3.5GB RAM kullanıyordu.

Geri
Yukarı