Windows 10 boşta yüksek bellek kullanımı sorunu

[crxs]

Hectopat
Daha fazla  
2 yıl önce bir dizüstü PC aldım. 2 yıldır oyunlarda kasmıyordu son 3 ay içinde kasmaya başladı. Sorunun bellekten kaynaklandığını keşfettim, PC boştayken arkada %30 bellek yiyen 3 uygulama çalışıyor. Bunlar PC ye format attıktan sonra oldu, formattan önce bu uygulamalar bu kadar çok bellek yemiyordu. Şimdi kapatamıyorum oyun çalışınca %20 bellek ekleniyor, %50 bellek oluyor. PC kasmaya başlıyor lütfen yardım edin.

Sistemim:
  • İntel HD Graphics 4600
  • Nvidia Geforce GT 820M
  • RAM 8GB
  • İntel Core i7
  • Win 10 Pro (64 bit)
  • Marka: Lenovo laptop (3 kere format atıldı)

boştayken.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana pek bellekten gibi gelmedi. Dizüstü bilgisayarlar bir yerden sonra yavaşlamaya başlıyor. %30 bellekte yavaşlamaması lazım.

Zaten boştayken yavaşlamıyor, oyun oynarken yavaşlıyor ama yinede boştayken bile bu kadar kullanması bana garip geldi. Kaldı ki birde önceden hiç kasmayan sistem bu üç uygulama bu kadar yükselince kasmaya başladı.
Edit:
Boştayken kullanım oranını %23 e kadar düşürdüm. 3 uygulamadan sadece windows defender hizmeti kaldı onu da düşürmeye çalışıyorum. Sorunu tam çözünce buraya çözüm yollarını atarım.

Son düzenleme:
Hocam bellek doluyken kasmaz diyorsunuz ama bellek bir %70 civarını aştın mı zaten PC kitleniyor (tecrübeyle sabit).
neyse ki zaten pek de ihtiyaç kalmadı 1 - 2 ay sonra masaüstü sistemine geçicem. :)
yinede yardımlarınız ve ilginiz için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı