Windows 10 bu ağa bağlanamıyor hatası

murat kahraman

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
technopatta yardımcı yönetmen
Windows 10 kullanıyorum ne rezil bir işletim sistemi dosyaları geç açıyor. PC kasıyor, Windows Defender Windows Update kapatamıyorsun gereksiz boş arka planda çalışan uygulamalar daha neler neler istemiyorum arkadaşlar. Bunları anlamıyor Windows 7 yüklenmiyor ne yaptıysam. Alıştım artık.
Şimdi gelelim soruna Wi-Fi bu ağa bağlanmıyor diyor. Aygıt yöneticisinden Wi-Fi drevır kaldırdım tekrar yükledim olmadı ne yaptıysam olmadı.
Wi-Fi şifresini büyük harf yaptım oldu bir kere bağlandı şifre tekrar değiştirdim bağlandı tekrar kesildi çözüm bilen arkadaşlar yardımcı olsun.
Bu ağa bağlanamıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20190722_205453.jpg
    IMG_20190722_205453.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 58
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle cihazın bilgisini vermeniz lazımdı.
Benim leptop 8.1 fabrika çıkışlı ve hata yaparak önce home sonra proya yükselttim. Yükselttikten sonra fn kombinasyonları ile touchpad gibi bazı özellikler kullanılmamaya başladı. Wifi sorunu da yaşadım önce modeme bakın ve ip çakışması var mı diye bak. Bende sorun yaşandığında ilk işletim sistemine suç atmaştım ama ip çakışması vardı ve ağa almıyordu beni.

Çözüm önerilerime gelirsek;

- modemi resetle wifi kapat kabloyla arayüze gir.
- ip çakışması olmadığından emin ol.
- modem güncellemelerine bak.
- Bilgisayarın kendi sitesinden driverları kontrol et.
-bios güncelle.
- ağ protokollerini sıfırla veya bilmiyorsan sorun ağ sağ tık sorunu gider yaparak windowsun yapmasını sağla.
- uçak modu açıkken wifi kullan.(bende uçak modu kapalı olunca stabil çalışmıyor wifi)

Öncelikle cihazın bilgisini vermeniz lazımdı.
Benim laptop 8.1 fabrika çıkışlı ve hata yaparak önce Home sonra Pro'ya yükselttim. Yükselttikten sonra FN kombinasyonları ile touchpad gibi bazı özellikler kullanılmamaya başladı. Wi-Fi sorunu da yaşadım önce modeme bakın ve IP çakışması var mı diye bak. Bende sorun yaşandığında ilk işletim sistemine suç atmaştım ama IP çakışması vardı ve ağa almıyordu beni.

Çözüm önerilerime gelirsek;

- Modemi resetle Wi-Fi kapat kabloyla arayüze gir.
- IP çakışması olmadığından emin ol.
- Modem güncellemelerine bak.
- Bilgisayarın kendi sitesinden Driver'ları kontrol et.
-BIOS güncelle.
- Ağ protokollerini sıfırla veya bilmiyorsan sorun ağ sağ tık sorunu gider yaparak Windows'un yapmasını sağla.
- Uçak modu açıkken Wi-Fi kullan.(Bende uçak modu kapalı olunca stabil çalışmıyor Wi-Fi)

Telefon Wi-Fi bağlanıyorum IP çakışması nasıl oluyor.
Drevır USB\VID_148F&PID_3070&REV_0101 güncel bulamadım.
Ağ protokollerini ağ bağdaştıcılar mı diyorsun sorun gider.

Yeni konular

Geri
Yukarı