Windows 10 büyük güncellemeler artık almayacak mı?

Kesinlikle zaman kaybı değil. Windows 11 belki yükselecek ama bir faydası fazla olmayacak. PC ve sistemi yetmeyenler yükleyemeyecek ve mecbur Windows 10'u kullanacak o yüzden büyük güncellemeler getirilebilir.

Okuyun: "Microsoft uzun bir süredir yeni işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Bir yaz aylarının başında, bir temmuz ayının sonunda çıkacak denilen Windows 10'dan sonra Microsoft'un başka bir sürümünü çıkarmayacağı ortaya çıktı. Microsoft, Windows 10'dan sonra 11 ya da 12 gibi bir sürüm çıkarmayacak. Ayrıca tüm yenilikleri kısa vadede yapmak yerine daha uzun zamana yayarak Windows 10'u geliştirme aşamasına sürekli devam edeceğiz.

Peki bu nasıl ortaya çıktı? Bugün sona eren Ignite konferasında Windows 10'la ilgili ‘sonuncu işletim sistemi sürümü' gibi ifadeler kullanıldı. Konuşmacılardan Jerry Nixon, “Windows 10, Microsoft'un Windows olarak çıkaracağı son sürüm olacağı için sürekli olarak geliştirilmesi üzerinde çalışıyoruz” dedi. Konferansta yapılan konuşmalar sonrası Microsoft'un Windows 10'dan sonra başka bir sürüm çıkarmak yerine sürekli olarak mevcut sürümü yenileme yoluna gideceğini söyleyebiliriz." / Microsoft sözünde dursaydı Windows 10 şu an daha iyiydi. Kimse boşuna Windows 11'e nasıl geçeceğim? diye akıllarında soru işareti kalmazdı.
"Hizmet için Windows" kavramı burada çıktı. Evet, geliştirilme ve duyurulma aşamasında Windows 10, son Windows istemci sürümü olduğundan bahsedildi fakat destek süresi yayınlandıktan sonra "Bu tarihten sonra yeni Windows gelir mi?" soruları çıkmaya başladı. Windows 10, belli bir süreliğine son Windows sürümü oldu. Yönetimde ki değişiklikler, yeni işletim sistemi çıkarma çabası (Windows Core OS ve Windows 10X), Windows 10 hizmet süresi gibi nedenler Windows 11'in çıkmasına neden oldu. Yine de 2025 yılına kadar Windows 11 kullanım oranları Microsoft'u memnun etmezse Windows 10 destek süreleriyle ilgili bir değişim olabilir fakat bu düşük ve Windows 11'in aleyhine olacak bir karar olabilir.

Hocam Windows 11 22H2 benim hoşuma gitti sekmeli dosya gezgini vs. benim de sistemim desteklemiyor 2014 model PC var.

Sizce Windows 10'a geçsem daha mi iyi olur 22H2'den memnunum.

@MuhammedA
Windows 11 cihazınızda kararlı çalışmıyorsa geri Windows 10'a geçebilirsiniz. Tekrar Windows 11'e geçmek istiyorsanız RTM 22H2 piyasaya sürüldüğü vakit geçmeniz daha iyi olabilir.

Son düzenleme:
"Hizmet için Windows" kavramı burada çıktı. Evet, geliştirilme ve duyurulma aşamasında Windows 10, son Windows istemci sürümü olduğundan bahsedildi fakat destek süresi yayınlandıktan sonra "Bu tarihten sonra yeni Windows gelir mi?" soruları çıkmaya başladı. Windows 10, belli bir süreliğine son Windows sürümü oldu. Yönetimde ki değişiklikler, yeni işletim sistemi çıkarma çabası (Windows Core OS ve Windows 10X), Windows 10 hizmet süresi gibi nedenler Windows 11'in çıkmasına neden oldu. Yine de 2025 yılına kadar Windows 11 kullanım oranları Microsoft'u memnun etmezse Windows 10 destek süreleriyle ilgili bir değişim olabilir fakat bu düşük ve Windows 11'in aleyhine olacak bir karar olabilir.

Windows 11 cihazınızda kararlı çalışmıyorsa geri Windows 10'a geçebilirsiniz. Tekrar Windows 11'e geçmek istiyorsanız RTM 22H2 piyasaya sürüldüğü vakit geçmeniz daha iyi olabilir.

Sözünde dursalardı en azından 2025'e kadar Windows 10'u geliştirselerdi. Daha sonra Windows 11 çıkartabilirlerdi. Windows 11 kardeşi 10'un benzeri çok bir fark göremedim. Başlat menüsü, ayarlar, dosya gezgini ikonlar vs değişmiş. Windows 11'i tam oturtmadan çıkartmaları yanlış oldu. İlk çıktığında kimse kullanmadı şu an bile aynı stabil değil 22H2'yi bir umut bekliyorlar geçmek için. Windows 11'i kuramayanlar 10'u kullanacağı için direk 10 rahatlıkla kazanır. Bazı kişilerin PC ve sistem almak için parası olmayabilir veya değiştirmelerine izin vermiyor olabilir. Microsoft bir şey düşünürken bizleri de hesaba katsın. PC'si iyi olanlara bir şey olmuyor tek bize oluyor.

Son düzenleme:
Alacak. Çok büyük güncelleme almasa bile performans iyileştirme ve güvenlik güncelleştirmeleri kesin gelir.

Performans ve güvenlik güncellemelerinden bahsetmemiştim zaten onları almaya devam eder. Büyük güncelleme derken yeni özellikler/arayüz iyileştirmeleri vs.

Performans ve güvenlik güncellemelerinden bahsetmemiştim zaten onları almaya devam eder. Büyük güncelleme derken yeni özellikler/arayüz iyileştirmeleri vs.

Daha bayağı yıl var, illa yeni özellikler gelir. Gelmeyeceğini sanmam. Windows 11 gereksinimlerini kaldırırlarsa belki gelmeyebilir.

Daha bayağı yıl var, illa yeni özellikler gelir. Gelmeyeceğini sanmam. Windows 11 gereksinimlerini kaldırırlarsa belki gelmeyebilir

Hocam Windows 11'in bence gereksinimleri kalkmaz. Windows 10 için bayağı yıl var ama artık büyük güncellemeler gelmeyeceğini ve sadece toplu güncelleştirmeler ve güvenlik güncellemeleri geleceğini söyleyenler var.

Yeni konular

Geri
Yukarı