Windows 10 büyük güncellemeler artık almayacak mı?

Hocam Windows 11'in bence gereksinimleri kalkmaz. Windows 10 için bayağı yıl var ama artık büyük güncellemeler gelmeyeceğini ve sadece toplu güncelleştirmeler ve güvenlik güncellemeleri geleceğini söyleyenler var.

Windows 11 tutmazsa kaldırabilirler gereksinimleri ama bence Windows 11 tutuyor yavaştan. Microsoft kesin bir şey demediği sürece ne olacağı belirsiz.

Windows 11 tutmazsa kaldırabilirler gereksinimleri ama bence Windows 11 tutuyor yavaştan. Microsoft kesin bir şey demediği sürece ne olacağı belirsiz.

Windows 11'in tutacağını pek sanmıyorum. PC'si ve sistemi kötü olanlar kullanamayacağı için Windows 10 ile yollarına devam edecekler. Windows 10 bu zorunluluk yüzünden belki bir ihtimal kazanabilir.

Windows 11'in tutacağını pek sanmıyorum. PC'si ve sistemi kötü olanlar kullanamayacağı için Windows 10 ile yollarına devam edecekler. Windows 10 bu zorunluluk yüzünden belki bir ihtimal kazanabilir.

Windows 11 ile Windows 10 benzer kaynak kullanımlarına sahipler ama gelen güncellemeler, widget olayları ile düşük sistemlere ağır bir işletim sistemi olacak gibi. Gerçi 2022 yılında 4 GB RAM, 10 yıllık işlemci kullanan kişiler çok az. Anca biz varız.

Sistemi yetmeyenler sürekli aynı sistemde kalmayacaklar ya.
Net hatırlıyorum, birkac arkadaşım ile sohbet ediyorduk. Hepsi Windows 8.1'de kalır insanlar, sistemleri yetmez diyorlardı. Şimdi bak yetmiyor mu?
Zaman sürekli olarak takılı kalmıyor. İllaki değişecek.

Windows 11'i tam oturtmadan çıkartmaları yanlış oldu. İlk çıktığında kimse kullanmadı şu an bile aynı stabil değil 22H2'yi bir umut bekliyorlar geçmek için.
Haklısınız. Windows 11 çok erken çıktı bence. 22H2 çıkacağı zaman (2022 sonbaharı) çıkmalıydı. Bu zamana kadar kullanmak isteyen Insider'a katılıp kullanırdı zaten.

Sistemi yetmeyenler sürekli aynı sistemde kalmayacaklar ya.
Net hatırlıyorum, birkac arkadaşım ile sohbet ediyorduk. Hepsi Windows 8.1'de kalır insanlar, sistemleri yetmez diyorlardı. Şimdi bak yetmiyor mu?
Zaman sürekli olarak takılı kalmıyor. İllaki değişecek.

Haklısınız ama bazılarının yeni PC veya sistem alacak parası yok ya da ailesi izim vermiyor. Bizleri de düşünmeleri gerekiyor. Hayat pahalılığında her şey hemen istediğimiz gibi olmuyor zamanla.

Sözünde dursalardı en azından 2025'e kadar Windows 10'u geliştirselerdi. Daha sonra Windows 11 çıkartabilirlerdi. Windows 11 kardeşi 10'un benzeri çok bir fark göremedim. Başlat menüsü, ayarlar, dosya gezgini ikonlar vs değişmiş. Windows 11'i tam oturtmadan çıkartmaları yanlış oldu. İlk çıktığında kimse kullanmadı şu an bile aynı stabil değil 22H2'yi bir umut bekliyorlar geçmek için. Windows 11'i kuramayanlar 10'u kullanacağı için direk 10 rahatlıkla kazanır. Bazı kişilerin PC ve sistem almak için parası olmayabilir veya değiştirmelerine izin vermiyor olabilir. Microsoft bir şey düşünürken bizleri de hesaba katsın. PC'si iyi olanlara bir şey olmuyor tek bize oluyor.
Windows 10'un desteği bittikten sonra yeni bir işletim sistemi çıkarmak için geç olabilir, çünkü o zamana kadar Windows 10 kullanan kullanıcı sayısı daha da artabilir di. Windows 11 zaten Windows 10'un yenilenmiş sürümü, bunu Microsoft'un sözleri ve Windows 11'in iconları bunu gösteriyor (Windows 11 iconları, Windows 10 iconların 2D görünümüdür). Hiçbir işletim sistemi İlk çıktığında dört dörtlük değildi, XP çıktı SP 2 ile anca toparladı, Windows 8'in sorunlarını Windows 8.1 çözdüler, yine Windows 10'da ilk zamanlar sorunlu bir Windows sürümüydü. Bakın, Microsoft, Windows 11'e verdiği değeri Windows 10'da verse, Windows 11'in Windows 10'u geçemeyeceğini zaten biliyor, bu yüzden Windows 11 kullanım oranını artırmak ve Windows 10 kullanım oranını azaltmak için sadece Windows 11'e özel yenilikler ekliyor. Windows 11 sistem gereksinimleri iki taraf için de ağır geldi zaten. Microsoft, kendi içinde ki bazı Windows 11 desteği olmayan bilgisayarlara Windows 11 kurdu, kaldı ki kullanıcılara bir şey de diyemez niye uyumsuz sistem de kullanıyorsun diye. Windows 11'in RTM sürümü çıkana kadar gereksinim sorunları, Windows Insider Program engeli gibi sorunlar çözüldü. Bu saatten sonra da sistem gereksinimleri hiçbir anlam ifade etmiyor.

Windows 10'un desteği bittikten sonra yeni bir işletim sistemi çıkarmak için geç olabilir, çünkü o zamana kadar Windows 10 kullanan kullanıcı sayısı daha da artabilir di. Windows 11 zaten Windows 10'un yenilenmiş sürümü, bunu Microsoft'un sözleri ve Windows 11'in iconları bunu gösteriyor (Windows 11 iconları, Windows 10 iconların 2D görünü müdür). Hiçbir işletim sistemi ilk çıktığında dört dörtlük değildi, XP çıktı sp 2 ile anca toparladı, Windows 8'in sorunlarını Windows 8.1 çözdüler, yine Windows 10'da ilk zamanlar sorunlu bir Windows sürü müydü? Bakın, Microsoft, Windows 11'e verdiği değeri Windows 10'da verse, Windows 11'in Windows 10'u geçemeyeceğini zaten biliyor, bu yüzden Windows 11 kullanım oranını artırmak ve Windows 10 kullanım oranını azaltmak için sadece Windows 11'e özel yenilikler ekliyor. Windows 11 sistem gereksinimleri iki taraf için de ağır geldi zaten. Microsoft, kendi içinde ki bazı Windows 11 desteği olmayan bilgisayarlara Windows 11 kurdu, kaldı ki kullanıcılara bir şey de diyemez niye uyumsuz sistem de kullanıyorsun diye. Windows 11'in RTM sürümü çıkana kadar gereksinim sorunları, Windows Insider program engeli gibi sorunlar çözüldü. Bu saatten sonra da sistem gereksinimleri hiçbir anlam ifade etmiyor.

Hocam hatta sızdırılan sürümde gereksinimleri atlayabiliyorduk. O zaman keşfedildi.

Hocam hatta sızdırılan sürümde gereksinimleri atlayabiliyorduk. O zaman keşfedildi.

Microsoft planladığı gibi Windows 10'a getireceği özellikleri getirmeliydi. Şimdi ise o özellikleri 22H2 (Sun Valley) ile Windows 11'e sunacak. Windows 10'un desteğinin bitmesine 4 yıl neredeyse var. O zamana kadar küçük güncellemeler, performans ve güvenlik iyileştirmeleri ile geçiştirmelerini doğru bulmuyorum. Microsoft kendi kuyusunu kazıyor, eğer ki Windows 11'in kullanıcı sayısı artmazsa yaptığı hatadan dönse bile çok geç kalacak.

Windows 11'den geri dönmek zorunda kaldım. Zaten PC'nin işlemcisi, ekran kartı vs orta derecede kötüydü ve desteklemiyordu. PC'de SSD'in olması da sonucu değiştirmiyor.
Son zamanlar kasma/donma yaşadığım için dönüş sağladım. Windows 10 şu an ilaç gibi stabil geldi. Sorum şu: Windows 10 büyük güncellemeler artık almayacak mı?
hocam alıcak alıcak almasınada işte yani 2025 in kasımında bitiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı