Windows 10 Build sıkıntısı

O memnun kalanlar Windows 10 2004 sürümünün yeni yapı güncellemesi (KB bilmem kaç.) güncellemesini de yaptıkları için memnun...
Alakası yok. Çıktığı gün "Windows 10 Upgrade Assistant" ile yükselttim. Sorunsuz kullandım. Bahsedilen hiçbir hata ile karşılaşmadım. Çoğu kişide de bu şekilde. Dizüstü kullanan insanlar hata aldı genel olarak. Bu da bir sürü sürücü bulunmasından kaynaklanıyor. Yükseltme yerine temiz kurulum yapılmalı dizüstü bilgisayarlara.

Alakası yok. Çıktığı gün "Windows 10 upgrade assistant" ile yükselttim. Sorunsuz kullandım. Bahsedilen hiçbir hata ile karşılaşmadım. Çoğu kişide de bu şekilde. Dizüstü kullanan insanlar hata aldı genel olarak. Bu da bir sürü sürücü bulunmasından kaynaklanıyor. Yükseltme yerine temiz kurulum yapılmalı dizüstü bilgisayarlara.

Ben yükselttim ilk olarak AMD Driver'i yüklü değildi yüklemeyi denedim yüklendi yükledikten sonra ayarlarından ayarlarını yapıp oyuna gireyim dedim oyun oynarken 13 dk sonra PC mavi ekran verdi atikmdag.sys kodu ile sonra reset attı reset attıktan sonra farem ışıkları yanıp sönmeye başladı faredeki yazılımı açınca fare bulunamadı diye bir hata verdi onu da geçtim video izlerken DRIVER_IRQL_LESS or illegal gibi bir kodla mavi ekran hatası verdi bende 1909'da geri yükleme noktası açtım iyikide açmışım o geri yükleme noktasından 4 saat süren bir geri yükleme ile eski sürüme döndüm şu an 1909 gayet iyi.

@Eeen AMD ekran kartı sürücüleri yükseltme yapmasan bile çöker. 😂
Bahsettiklerin Windows ile değil AMD sürücüleri ile alakalı.

NVIDIA sürücüleri herhangi bir yükseltmeden etkilenmiyor mesela. NVIDIA sürücü yapabiliyor çünkü.

@Eeen AMD ekran kartı sürücüleri yükseltme yapmasan bile çöker. 😂
Bahsettiklerin Windows ile değil AMD sürücüleri ile alakalı.

NVIDIA sürücüleri herhangi bir yükseltmeden etkilenmiyor mesela. NVIDIA sürücü yapabiliyor çünkü.

Workstation laptopumda var ( Lenovo Thinkpad P50) onda NVIDIA Quadro P5000 ekran kartı var yükseltme sonrası NVIDIA otomatik yükledi sürücüsünü her şey düzgündü ama hiçbir şekilde ekran kartını aktifleştiremedim hep dahili ekran kartıyla açtı Adobe After Effects'te çok sıkıntı çektim ve bu sefer geri yükleme noktası yapmadım ondan dolayı Insider programı ile 20H2'ye geçtim şimdi hiçbir sıkıntı yok (ekran kartı güçsüz dersen 16 GB)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı