Windows 10 bulanık pencereler

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımda bulanık pencereler sorunu var. Kapatma, pencere moduna alma ve aşağı alma kısmı falan netken pencere içi bulanık görünüyor. Sistem uygulamaları olduğu için de uyumluluk sorunundan ölçeklendirme yaptıramıyorum bir türlü. Bunu nasıl düzeltebilirim?

1610189672921.png

Gördüğünüz gibi pencereler bu şekilde bulanık duruyor.

1610189708547.png

Siz söylemeden ben size göstereyim bu ayar zaten açık. Kapalı da olsa hiç fark etmiyor zaten.

Hocam ölçek ve düzen ayarı %100 mü acaba ?
%100 yapmıştım zaten. Düzeldi ancak bu sefer başka uygulamalar sorun çıkardı. Diğerlerine sorduğumda böyle bir problemlerinin olmadığını söylediler. Ayrıca %100 yaptığımda çoğu şey bayağı fazla küçülüyor. Gözüm alışkın şimdiki haline bayağı. Diğer türlüsü rahatsız ediyor.

Benim 2 bilgisayarımda bu şekilde yapınca düzeldi. (sonrasında oturumu kapatıp açmayı unutmayın).
Sizde bir deneyin bence, olmazsa geri alırsınız işlemi.
Yaptım ve oturumu kapayıp açtım ancak sonraki başlatmada yine aynı sorun olmaya başladı yine penceler bulanık duruyor.

Sorunu çözdüm. Bende de aynı sorun vardı dediğin her şeyi bende yapmıştım ama düzelmemişti. Herkes ölçekle alakalı olduğunu söylemiş ama benim sorunum uygulamanın NVIDIA denetim masasındaki Kenar yumuşatma - FXAA açık olmasından kaynaklıydı.

1704542883000.png

Test etmek için uygulamayı özel olarak ekleyip Kenar yumuşatmayı kapatınca sorun düzeldi. Umarım sizin de sorununuzu çözer.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu çözdüm. Bende de aynı sorun vardı dediğin her şeyi bende yapmıştım ama düzelmemişti. Herkes ölçekle alakalı olduğunu söylemiş ama benim sorunum uygulamanın NVIDIA denetim masasındaki Kenar yumuşatma - FXAA açık olmasından kaynaklıydı.

Eki Görüntüle 2075963

Test etmek için uygulamayı özel olarak ekleyip Kenar yumuşatmayı kapatınca sorun düzeldi. Umarım sizin de sorununuzu çözer.
Uygulama için hangisini seçmemiz gerek?

Geri
Yukarı