Windows 10 Chrome Virüs sorunu

Kaspersky Rescue Disk'i başka bir arkadaşınızın/tanıdığınızın bilgisayarından indirmeyi deneyin. Virüs, bu yazılımları kendi bilgisayarınız üzerinden indirmeye engel oluyor.

Ayrıca Görev Yöneticisi >> Başlangıç sekmesine erişebiliyor musunuz? Erişebiliyorsanız yabancı gördüğünüz tüm programları devre dışı bırakın.

Kaspersky Rescue Disk'i başka bir arkadaşınızın/tanıdığınızın bilgisayarından indirmeyi deneyin. Virüs, bu yazılımları kendi bilgisayarınız üzerinden indirmeye engel oluyor.

Ayrıca Görev Yöneticisi >> Başlangıç sekmesine erişebiliyor musunuz? Erişebiliyorsanız yabancı gördüğünüz tüm programları devre dışı bırakın.
Şuan başka bir bilgisayar gibi bir şansım yok maalesef.
Erişebiliyorum zaten hepsini devre dışı bırakmışım

Diğer önerdiklerimizi zararlı yüzünden indiremiyorsanız MBAM Chameleon ile MBAM indirmeyi deneyin.

Diğer önerdiklerimizi zararlı yüzünden indiremiyorsanız MBAM Chameleon ile MBAM indirmeyi deneyin.

Başkan verdiğin linke tıklayınca bile gidiyor chrome ekran kaydını yüklemeyi deneyeyim sende gör

Son düzenleme:
@Omerclk
Senin için MBAM Chameleon arşivinin ismini değiştirip başka bir yere upload ettim. Aşağıdan indirmeyi dene. Yine olmazsa tekrar konuya yaz.

Hocam uygulamayi kurdum virüs hemen askıya aldı hiçbir şeyi elletmedi bende güvenli modda açıp çalıştırdım 21 tehlike buldu ve temizledi gene linke tıklayınca chrome donuyor yeni sekme açıyormu bilmiyorum bekliyorum umarım işe yaramıştır bu arada upload ettiğin için teşekkürler

@Omerclk
Şimdilik tekrar "Güvenli Mod" üzerine geçin ve EEK ile tarayın. Bunlardan sonra Kaspersky Rescue Disk indirin ve bir belleğe yazabiliyorsanız yazın ardından sistemi boot edip taratın.

Tarama bitince Windows tekrar açılınca komut istemini yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki komutları girin.

Kod:
sfc /scannow

Dediklerimi yapın ve sonrasında sorun çözülürse veya çözülmezse konuya yazın.

Son düzenleme:
Konuyu neden görmedim bilmiyorum geç oldu güç olmasın. Senin ilk yapman gereken başka bir bilgisayarda Kaspersky Rescue disk bootable etmen. Başka kimsenin yok bilgisayar demişsin ancak bir internet kafe vardır oraya gidip anlatılanı uygulayın temiz bir bilgisayarda.
Ancak sakın bootable ettiğin USB belleği bilgisayar açık yani masaüstündeyken takmayın. BIOS harici bir yere girmeyin kısaca. BIOS'a girip USB takıp USB boot edin. Masaüstünü açmaya çalışırsa hemen USB çıkarın. Modemi de bu işlemler yaparken kapatın.

Dersen ki bunları yapmam format harici kendi başına çözemezsin. AV'leri engelleyen bir zararlı bulaşmış göründüğü kadarıyla. Bu yüzden büyük ihtimal sizin USB belleğinde de zararlılar var İnternet kafede AV olmayan bir bilgisayara takmayın hemen USB'yi o bilgisayardan da yarar gelmez o zaman.

Formata da yanaşmaz isen kontrol için Teamviever kurabiliyorsan bağlanıp bir kontrol edeyim.

Konuyu neden görmedim bilmiyorum geç oldu güç olmasın. Senin ilk yapman gereken başka bir bilgisayarda Kaspersky Rescue disk bootable etmen. Başka kimsenin yok bilgisayar demişsin ancak bir internet kafe vardır oraya gidip anlatılanı uygulayın temiz bir bilgisayarda.
Ancak sakın bootable ettiğin USB belleği bilgisayar açık yani masaüstündeyken takmayın. BIOS harici bir yere girmeyin kısaca. BIOS'a girip USB takıp USB boot edin. Masaüstünü açmaya çalışırsa hemen USB çıkarın. Modemi de bu işlemler yaparken kapatın.

Dersen ki bunları yapmam format harici kendi başına çözemezsin. AV'leri engelleyen bir zararlı bulaşmış göründüğü kadarıyla. Bu yüzden büyük ihtimal sizin USB belleğinde de zararlılar var İnternet kafede AV olmayan bir bilgisayara takmayın hemen USB'yi o bilgisayardan da yarar gelmez o zaman.

Formata da yanaşmaz isen kontrol için Teamviever kurabiliyorsan bağlanıp bir kontrol edeyim.
Teşekürler fırsat bulur bulmaz denyeceğim

İşe yaradı pc ye oturamıyordum maalesef bu yüzden özür dilerim

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı