Windows 10 CMD yerine PowerShell açılması

Ben shift + sağ tık yaparak bir dosyaya tıkladığımda CMD ile aç gibi bir seçenek cikiyordu. Şimdi Powershell gelmiş. Orayi yeniden CMD yapmanin yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Görev çubuğuna sağ tıklayarak görev çubuğu ayarlarına girin. Ardından kırmızı kutucukta belirtmiş olduğum ayarı kapalı hale getirin.

Adsız.png

Görev çubuğuna sağ tıklayarak görev çubuğu ayarlarına girin. Ardından kırmızı kutucukta belirtmiş olduğum ayarı kapalı hale getirin.
Hocam siz yanlış anlamışsınız bu başlat düğmesinde olan Windows PowerShell'i komut istemiyle değiştiriyor. Windows 7 sistemlerde vardı ancak Windows 10'da yok. Arkadaşımızın anlatmak istediği tam olarak bu;
powershell.png

@nedemekreddedildi dostum burada uzun şekilde belirtilmiş ancak kayıt defteriyle oynamanı tavsiye etmiyorum. Benim uyguladığım yöntem klasörün adres çubuğuna cmd yazmak.

Hocam siz yanlış anlamışsınız bu başlat düğmesinde olan Windows PowerShell'i komut istemiyle değiştiriyor. Windows 7 sistemlerde vardı ancak Windows 10'da yok. Arkadaşımızın anlatmak istediği tam olarak bu;
Eki Görüntüle 248982

@nedemekreddedildi dostum burada uzun şekilde belirtilmiş ancak kayıt defteriyle oynamanı tavsiye etmiyorum. Benim uyguladığım yöntem klasörün adres çubuğuna cmd yazmak.
Allah razı olsun. Adımları tek tek yaptim. Sonuç olumlu.

Son düzenleme:
Bu komut setini Notepad'e yapıştırın.

.reg uzantılı bir dosya olarak kaydedin.

Örneğin, cmdburada.reg

Dosyaya çift tıklayın ve ayarları uygulayın.

Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\cmdprompt]
@="@shell32.dll,-8506"
"Extended"=""
"NoWorkingDirectory"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\cmdprompt\command]
@="cmd.exe /s /k pushd \"%V\""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shell\cmdprompt]
@="@shell32.dll,-8506"
"Extended"=""
"NoWorkingDirectory"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shell\cmdprompt\command]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell\cmdprompt]
@="@shell32.dll,-8506"
"Extended"=""
"NoWorkingDirectory"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell\cmdprompt\command]

Veya.

Reg kaydını buradan Download edip çift tıklayın.

Temizdir.

http://www.winhelponline.com/blog/wp-content/uploads/2016/12/cmd-here-windows-10.zip

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı