Windows 10 çok yavaş, %100 disk kullanımı görünüyor

HDD yavaş yavaş günümüz çağ hızlarına yetişemiyor bana göre.
Açıkcası %100 Disk Kullanımı ile ilgili bir sürü konu gördüm.
%100 Disk Kullanımı Sorunu
Windows 10 %100 Disk Kullanımı
%100 disk kullanımı sorunu
%100 Disk Kullanımı Sorunu
%100 disk kullanımının resmini atmak gerek.
Hocam o aşamaların hepsini yaptım ama 2 işlem yaparken sürekli %100 oluyor.
SSD'ye geçtim sorun çözüldü
SSD'lerin ömrü var diye almak istemiyorum, ama almayı düşünüyorum çünkü sorun çözülür demişsin ayrıca hızlılar bu arada kaliteli SSD önerin var mı?

Hocam o aşamaların hepsini yaptım ama 2 işlem yaparken sürekli %100 oluyor.

SSD'lerin ömrü var diye almak istemiyorum, ama almayı düşünüyorum çünkü sorun çözülür demişsin ayrıca hızlılar bu arada kaliteli SSD önerin var mı?
Hocam bütçeniz varsa Samsung pek yoksa:
Adata 240GB SU650 3D NAND 2.5 Sata 3.0 Ssd Disk ASU650SS-240GT-C
O da olmadı:
Ocz Toshıba 240gb 555-540mb/sn Sata3 2.5" Ssd Tr200-sat3-240g - n11.com
Bu arada gerçekten SSD sorunu çözebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ömür kafaya takılacak bir konu değil. Samsung veya Corsair alın geçin. Düşük bütçede Adata'nın modellerine bakabilirsiniz. ÇöpDisk ve eşekten uzak durun.

HDD'lerin de var. Ancak belirlenmemiş. Ama tecrübelerimden yola çıkarak şunu söyleyebilirim; üç bin saatin üzerine çıkmış harddiskler yavaş yavaş ölmeye başlıyor. Kendim Samsung 850 Evo 120 gb'lık sürümü kullanıyorum. Samsung çok iyidir. Garanti süresini de uzun tutuyorlar. Ömür konusunda sana şunu söyleyebilirim; 850 Evo'ların 75 TB yazma ömrü var. Ben iki buçuk yılda sadece 6.40 TB veri yazabilmişim. Beş yıl garantisi var. Baya bir zaman geçireceğim anlamına geliyor. İnsanların aklında şu bir yanlış bilgi olarak yer almaktadır. Kastettiğim şey ise; SSD'lerin ömrü aksine HDD'ye göre kısa değil, uzundur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı