Windows 10 CPU kullanım değerleri

mondprinz

Decapat
Daha fazla  
Windows 10 kullanıyorum bilgisayarı alalı 7 ay oldu ilk önce böyle bir şey yoktu sonra bilgisayarı açtığımda görev yöneticisine girdim ve ilk başta %30 CPU kullanılıyordu kullananda Windows Defender'dı ve System kullanıyordu. Ayrıntılara girdiğimde umfd adlı kullanıcı vardı 2 ila 3 dakika içinde düzeliyordu ama hala umfd gibi şey duruyor. Bu nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Endişelenecek bir durum yok işlemcin güçsüz bir işlemci ise kullanımı o yüzden yüksektir.

Endişelenecek bir durum yok işlemcin güçsüz bir işlemci ise kullanımı o yüzden yüksektir.

i3-9100F kullanıyorum ekran kartı olarak RX 570 16 GB RAM çokda güçsüz olduğunu düşünmüyorum 4 GHz de çalışıyor işlemci.
Ekran görüntüsü atar mısınız?

Şu an ekran görüntüsü atamayacağım ama ayarsızın attığı konuyla aynı Malwarebytes ile tarattım 10 kere hiç çıkmadı Windows Defender'la da tarattım virüs çıkmadı.

Görev yöneticisini açarken anlık olarak gördüğün bir değer mi yoksa kalıyor mu %30'da?

2 3 dk kalıyor sonra düzeliyor ama umfd geçmiyor.
Genelde Steam'den oyun alırım crackli oyun indirirken de çok dikkat ederim. Güvenilir sitelerden indiririm ama çok nadir.

Hayır ama bir kere indirmiştim ama oda çok önceydi zaten Malwarebytes alarm verdi ve direk sildim son 1 ayda hiç kaçak bir şey indirmedim.
Yasaklı olan herhangi bir siteye girdin mi? İşlemcin güçlü bir işlemci boşta %30 kullanması normal değil. Kendini hızlıca toparlaması gerekiyor. Buna engel olan bir virüs olabileceğini düşünüyorum o yüzden bu soruları soruyorum.

Yasaklı olan herhangi bir siteye girdin mi? İşlemcin güçlü bir işlemci boşta %30 kullanması normal değil. Kendini hızlıca toparlaması gerekiyor. Buna engel olan bir virüs olabileceğini düşünüyorum o yüzden bu soruları soruyorum.

Hayır sadece YouTube EBA başka sitelere girmiyorum.
Hayır sadece YouTube EBA başka sitelere girmiyorum.

Bir de maç izliyor abim ama AdBlock var ve bunu bilgisayar alındığından beri yapıyor ondan olacağını düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı