Windows 10 Defender 0x80070422 Hatası ile Açılmıyor

FatiHkıyak

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
✓ Gigabyte B450M S2H
✓ AMD RYZEN 7 2700 4.1GHz 2.NESİL
✓ Arctic Liquid Freezer II 240
✓ ADATA XPG GammixDDR4 3200MHz
✓ XFX AMD Radeon RX 5500 XT THICC II Pro 8GB
✓ Adata SwordFish 500GB NVMe M.2
✓ James Donkey JD960 960GB
✓ Gigabyte M27F 27
✓Dark Guardian PRO (DKCHGRPRO)
Meslek
Serbest Meslek
Merhaba, Windows güvenlik duvarımı açamıyorum. Hata alıyorum ve bu hatadan sonra resimlerimin açılmadığını fark ettim.

8.PNG

5.PNG

6.PNG

99.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Son birkaç çözüm yolu daha deneyelim.

Arama kutusuna komut istemi veya CMD yazıp, sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.

Aşağıdaki komutu yazın ve enter tuşuna basın. İşlemin tamamlanması birkaç dakika sürecek.
Kod:
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

İşlem tamamlandıktan hemen sonra şu komutu yazın ve enter’e basın:
Kod:
sfc /scannow
Sonucu paylaşın.

Denedim sonuçlar aynı Windows 20H2 sürümü kurmuştum onla alakalı sanırım. 2004 format lıyacağım. Yinede teşekkürler yardımlar için.

Dosya Ekleri

• 8.PNG
    8.PNG
    9,6 KB · Görüntüleme: 35
Son bir öneri vereceğim size ama bunu yapıp yapmamak size kalmış, dikkatli olmanız gerek.

Buradan indireceğin program ile Windows Defender hizmetini Windows'a sormadan açabileceğin yazıyor. Eğer denemek istersen diye söyleyeyim. Programı indirdiğinde ilk yapacağın şey Sistem Geri Yükleme noktası olsun. Ondan sonra alttaki fotoğrafta Windows Defender disabled ayarı var. Orası tikliyse kaldırmanı rica edeceğim.

o-and-o-settings.png

Ayrıca bu linkte Microsoft'un kendi ürettiği çözümler var. Daha güvenli.

Son bir öneri vereceğim size ama bunu yapıp yapmamak size kalmış, dikkatli olmanız gerek.

Buradan indireceğin program ile Windows Defender hizmetini Windows'a sormadan açabileceğin yazıyor. Eğer denemek istersen diye söyleyeyim. Programı indirdiğinde ilk yapacağın şey sistem geri yükleme noktası olsun. Ondan sonra alttaki fotoğrafta Windows Defender disabled ayarı var. Orası tikliyse kaldırmanı rica edeceğim.

Eki Görüntüle 728940

Ayrıca bu linkte Microsoft'un kendi ürettiği çözümler var. Daha güvenli.

Teşekkür ederim sağ ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı