Çözüldü Windows 10 Defender ayarları ve exploit protection ayarları değiştirilemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
Windows 10 yeni gelen güncelleme ile, Windows 10 Defender ayarları işlevsiz halde, exploit protection ayarlarını değiştirmek için giriyorum ama bu hatayı veriyor:

1652218750221.png

Bazı şeyler uyguladım ama gene düzelmedi. SFC scannow denedim, DISM araçlarını denedim, Avast Free antivirüs yükleyip tarama yaptım. Bir şey çıkmadı. Sistemde Malwarebytes ve ESET Online scanner ile en son tarama yaptığımda da bir şey yoktu. Nasıl düzeltebilirim? Windows eski güncellemeye dönme şeylerini sildim, geri yükleme noktası yok. :(

Çözüm
Dediğim yöntemi uygulayın.

Benim gösterdiğim yere atıyor.

Ayrıca Windows'unuz bozuk galiba. Temiz kurulum yapmanızı öneririm.
Yine farklı bir yol. Windows 10 Update Assistant (Windows 10 Güncelleştirme Yardımcısı)
Bu siteden el ile son güncellemeyi yeniden yüklemeyi deneyin.

Onu açtığım zaman, zaten Windows'unuz güncel diyor. 21H2 en güncel sürümü kullanıyorum.

Çözüm bu rehber ile yapılıyor.

Windows 10 yeni gelen güncelleme ile, Windows 10 Defender ayarları işlevsiz halde, exploit protection ayarlarını değiştirmek için giriyorum ama bu hatayı veriyor:

Eki Görüntüle 1384414

Bazı şeyler uyguladım ama gene düzelmedi. SFC scannow denedim, DISM araçlarını denedim, Avast Free antivirüs yükleyip tarama yaptım. Bir şey çıkmadı. Sistemde Malwarebytes ve ESET Online scanner ile en son tarama yaptığımda da bir şey yoktu. Nasıl düzeltebilirim? Windows eski güncellemeye dönme şeylerini sildim, geri yükleme noktası yok. :(
Yeniden başlattin mi?

Hangi kısımdan yapacağım, bir sürü ayar var Denetim Masası'ndan?

Evet, denedim.
Ayarlar ve Denetim Masası ile Windows Güncellemelerini Kaldırma:
1- Başlat Menüsü  ve ardından Ayarlar dişli Simgesine Ayarlar Simgesi

2- Ayarlar Penceresinde  Güncelleştirme ve Güvenlik Sekmesine tıklayın.
3- Güncelleştirme Geçmişini Görüntüle veya Kurulu Güncelleştirme Geçmişini Görüntüle sekmesinin üzerine tıklayın.
4-ekte
5- Bir sonraki sayfada, En Son Windows Güncellemelerinin bir listesi görüntülenir. Güncelleme listesini Tarihe Göre sıralayabilir veya Sağ Üst Arama Kutusunu kullanarak Yüklü ve Aktif olan güncelleştirmeleri arayabilirsiniz.
Kaldıracağınız Güncelleştirmenin Bilgi Bankası (KB) numarası'nı not aldıysanız hızlı bir şekilde arama kutusuna girmeniz yeterlidir. Kaldırmak istediğiniz Güncellemeyi belirledikten sonra aşağıdaki adımlayı uygulayın.

1- Güncellemeyi Seçin

2- Kaldır düğmesine tıklayın.

3- Güncellemeyi kaldırmak için Evet tuşuna tıklayın.

4- İşlemi tamamlamak için Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın

Dosya Ekleri

• 1_20-4.jpg
    1_20-4.jpg
    104,5 KB · Görüntüleme: 54

Eki Görüntüle 1384414

Garip bir sorun en son gelen net fremawork güncellemesini bende yaptım ama benim Defender'ime bir şey olmadı.

Yeni gelen güncelleme yenilikleri 10 Mayıs 2022-KB5013624 Windows 10, sürüm 20H2, Windows Server, sürüm 20H2, Windows 10 Sürüm 21H1 ve Windows 10 Sürüm 21H2 için .NET Framework 3.5 ve 4.8 Toplu Güncelleştirmesi

i.PNG

Son yaptığım güncellemeler.

i2.PNG

Ayarlar ve Denetim Masası ile Windows güncellemelerini kaldırma:
1- başlat menüsü  ve ardından ayarlar dişli simgesine ayarlar simgesi.

2- ayarlar penceresinde  güncelleştirme ve güvenlik sekmesine tıklayın.
3- güncelleştirme geçmişini görüntüle veya kurulu güncelleştirme geçmişini görüntüle sekmesinin üzerine tıklayın.
4-ekte
5- bir sonraki sayfada, en son Windows güncellemelerinin bir listesi görüntülenir. Güncelleme listesini tarihe göre sıralayabilir veya sağ üst arama kutusunu kullanarak yüklü ve aktif olan güncelleştirmeleri arayabilirsiniz.
Kaldıracağınız güncelleştirmenin bilgi bankası (KB) numarası'nı not aldıysanız hızlı bir şekilde arama kutusuna girmeniz yeterlidir. Kaldırmak istediğiniz güncellemeyi belirledikten sonra aşağıdaki adımlayı uygulayın.

1- güncellemeyi seçin.

2- kaldır düğmesine tıklayın.

3- güncellemeyi kaldırmak için evet tuşuna tıklayın.

4- işlemi tamamlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bunlar yerine, bu bilgisayarı sıfırla yaparsam düzelir mi?

1652221598711.png

Bu biraz erken karar olmuyor mu sıfırlama her şeyi siler ve fabrika ayarlarına geri çevirir.

Bilmiyorum, bu kökten çözüm geldi bana. Diğer çözümleri yapamıyorum, sağ tıklıyorum kaldır düğmesi gelmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı