Çözüldü Windows 10 Defender ayarları ve exploit protection ayarları değiştirilemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
Windows 10 yeni gelen güncelleme ile, Windows 10 Defender ayarları işlevsiz halde, exploit protection ayarlarını değiştirmek için giriyorum ama bu hatayı veriyor:

1652218750221.png

Bazı şeyler uyguladım ama gene düzelmedi. SFC scannow denedim, DISM araçlarını denedim, Avast Free antivirüs yükleyip tarama yaptım. Bir şey çıkmadı. Sistemde Malwarebytes ve ESET Online scanner ile en son tarama yaptığımda da bir şey yoktu. Nasıl düzeltebilirim? Windows eski güncellemeye dönme şeylerini sildim, geri yükleme noktası yok. :(

Çözüm
Dediğim yöntemi uygulayın.

Benim gösterdiğim yere atıyor.

Ayrıca Windows'unuz bozuk galiba. Temiz kurulum yapmanızı öneririm.
Yine farklı bir yol. Windows 10 Update Assistant (Windows 10 Güncelleştirme Yardımcısı)
Bu siteden el ile son güncellemeyi yeniden yüklemeyi deneyin.

Onu açtığım zaman, zaten Windows'unuz güncel diyor. 21H2 en güncel sürümü kullanıyorum.

Çözüm bu rehber ile yapılıyor.

Bilmiyorum, bu kökten çözüm geldi bana. Diğer çözümleri yapamıyorum, sağ tıklıyorum kaldır düğmesi gelmiyor.

O mavi ekranlı yöntemden daha kolay bir yöntem var ayarlardan da o güncellemeleri silebilirsiniz.
Güncelleştirme kaldıra basın ve en son gelen net fremawork güncellemesini kaldırıdın ve yeniden başlatın sorun düzelecek mi kontrol edin.

i.PNG

O mavi ekranlı yöntemden daha kolay bir yöntem var ayarlardan da o güncellemeleri silebilirsiniz.
Güncelleştirme kaldıra basın ve en son gelen net fremawork güncellemesini kaldırıdın ve yeniden başlatın sorun düzelecek mi kontrol edin.

Eki Görüntüle 1384433

Denetim Masası'na atıyor.

Eki Görüntüle 1384433
Ayrıca windowsunuz bozuk galiba. Temiz kurulum yapmanızı öneririm.
Yine farklı bir yol. Windows 10 Update Assistant (Windows 10 Güncelleştirme Yardımcısı)

Ayrıca Windows'unuz bozuk galiba. Temiz kurulum yapmanızı öneririm.

Onu açtığım zaman, zaten Windows'unuz güncel diyor. 21H2 en güncel sürümü kullanıyorum.

Çözüm bu rehber ile yapılıyor.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı