Windows 10 desteği biter mi?

Hayır, Microsoft Windows 10'dan başka bir OS geliştirmeyeceğini söylemişti zaten. Sonraki geliştirmeler Windows 10 türevleri olarak gelecek, sistemin kalbinde yine 10 olacak. Bu yüzden hayır, destek bitmez.

Eski sürüm Windows'ların desteği bitecektir fakat Windows 10 unun yeni sürümlerinde desteği bitmeyeceği kesin gibi bir şey çükü yeni işletim sistemi yapmayacaklarmış.

Windows 10 zaten büyük güncellemelerle sürekli üzerine bir şeyler katılan bir OS. Laptop ve tabletlerle de uyumlu. Windows 7'den 8 ve 8.1 geçişleriyle explorer üzerinden çalışan Windows'un temel yapısı değiştirilip daha platformlar arası uyum odaklı bir sistem yapılmaya çalışıldı ancak olmadı. Windows 10'da ise explorer üzerinden çalışan yapılar değiştirilip örneğin denetim masası kaldırılarak daha güncel ve az karmaşık olan "ayarlar" getirildi. MacOS gibi Windows'da bluetooth aygıtlarıyla eş güdümlü çalışabilir, cihazlar arasında tam uyum olan, ekosistem yaratılmaya çalışılıyor. Windows, XboxOS ve diğer nesneler arasında uyum sağlama çabaları sürerken yeni bir işletim sistemine geçmek akıl kârı değil.

Geri
Yukarı