Windows 10 dijital lisans silinmiyor

SpaWn24

Hectopat
Arkadaşlar Windows 10 Pro kullanıyorum. Etkinleştirme alanında bu Windows dijital bir lisans ile etkinleştirildi yazıyor ve ne yaptıysam bir türlü kaldıramadım. Komut istemine “slmgr /upk” “slmgr /cpky” denedim ürün anahtarı başarıyla kaldırıldı. Fakat hala bu Windows dijital bir lisans ile etkinleştirildi yazıyor. Ben lisans istemiyorum bunu nasıl sileceğim? Bir sebepten dolayı orijinal olmayan Windows kullanmak istiyorum. Önceden ekranın sağ alt kısmında Windows'u etkinleştir yazmasını istiyorum. Ve bunun yazması için tek çare Windows lisansını kaldırmak ama bir türlü olmuyor yardımcı olur musunuz?

Komut istemine “slmgr /upk” “slmgr /cpky” yazmadan önce Microsoft hesabınızı kaldırdınız mı?

Komut istemine “slmgr /upk” “slmgr /cpky” yazmadan önce Microsoft hesabınızı kaldırdınız mı?

Evet yerel hesap kullanıyorum.

HWID yöntemi ile mi etkinleştirdin? Yoksa orijinal key mi alıp girmiştin?

Aslında bilgisayarımı arkadaşıma satmıştım. O da Pro key satın almış. Bende bilgisayarımı arkadaşımdan tekrar geri satın aldım çok kez format attım her seferinde bu Windows dijital lisans ile etkinleştirildi yazıyor. Sanırım onun aldığı key anakarta işlendi ve gitmiyor.

HWID yöntemi ile mi etkinleştirdin? Yoksa orijinal key mi alıp girmiştin?

Normalde Microsoft'un sitesinden Windows 10 edinip yani ISO görüntüsü USB ile format atınca bize lisans veriyor mu? Benim bildiğim vermiyor bu şekilde Windows'u kuruyorum Windows'u etkinleştir yazması lazım değil mi?

Aslında bilgisayarımı arkadaşıma satmıştım. O da Pro key satın almış. Bende bilgisayarımı arkadaşımdan tekrar geri satın aldım çok kez format attım her seferinde bu Windows dijital lisans ile etkinleştirildi yazıyor. Sanırım onun aldığı key anakarta işlendi ve gitmiyor.

Normalde Microsoft'un sitesinden Windows 10 edinip yani ISO görüntüsü USB ile format atınca bize lisans veriyor mu? Benim bildiğim vermiyor bu şekilde Windows'u kuruyorum Windows'u etkinleştir yazması lazım değil mi?

Yok mu yardımcı olacak birileri?

Son düzenleme:

Yok mu yardımcı olacak birileri?

OEM key satın almış büyük ihtimalle. Anakartla işlendiği için format atmakla gitmez.
Bir ihtimal format atarken internet bağlantısını keserseniz lisanssız kalabilir. Dijital lisansların doğrulama yapabilmesi için microsoft sunucularına bağlanması gerekiyor diye biliyorum.

Geri
Yukarı