Çözüm Windows 10 disk küçültme hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GadordaeR

Kilopat
Daha fazla  
Windows 10'da disk küçültmeye çalışırken bu hatayı alıyorum yardım edebilir misiniz?

Taslak.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows + R tuşlarına basarak Çalıştır uygulamasını açın, ardından diskpart yazıp tamam butonuna veya Enter tuşuna basın. Daha sonra açılan pencereye list volume yazarak sürücülerinizi görüntüleyin.

Devamında küçültmek istediğiniz sürücüyü select volume komutuyla seçtikten sonra resimdeki gibi shrink desired komutuyla küçültün. Girdiğiniz değerin MB cinsinden olduğunu unutmayın.

Başlıksız-1.png

Çözüm
Windows + R tuşlarına basarak Çalıştır uygulamasını açın, ardından diskpart yazıp tamam butonuna veya Enter tuşuna basın. Daha sonra açılan pencereye list volume yazarak sürücülerinizi görüntüleyin.

Devamında küçültmek istediğiniz sürücüyü select volume komutuyla seçtikten sonra resimdeki gibi shrink desired komutuyla küçültün. Girdiğiniz değerin MB cinsinden olduğunu unutmayın.

Eki Görüntüle 305330
Küçültmek istediğiniz miktarı girmemişsiniz gibi duruyor.
Küçültmek istediğinim miktarı girsem bile küçült'e tıklayamıyorum.

Dosya Ekleri

• Taslak2.png
    Taslak2.png
    126,7 KB · Görüntüleme: 742
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı