Windows 10 "Diskteki yükleme için seçilmiş bölümler önerilen düzende değil" sorunu

BlueMagic

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı olmaya çalışıyor.
Evdeki dizüstü bilgisayar biraz kafayı yemişti, sürekli disk kullanımı yüzde yüz duruyordu ve çok yavaşlamıştı. İnternette çözüm aradım ama bulamadım. En son temiz kurulum yapayım dedim ama onu da yapamadım. İlk olarak Technopat'ın gösterdiği şekilde USB'yi hazırladım sonra dizüstüne taktım. Ardında BOOT menüsüne girdim, ilk gariplik burada başlamıştı. Normalde UEFI diye başlaması gereken Flash Bellek EFI diye başlıyordu. Ben dedim bir şey olmaz herhalde, neyse devam ettim disk bölümlendirme yerine geldim. Oradan sadece C ve D'yi biçimlendirip kurayım dedim, ama yok olmadı. "Diskteki yükleme için seçilmiş bölümler önerilen düzende değil" gibi devamı olan bir hata ile karşılaştım. Sonra dedim bütün Diskleri silip en baştan kendim ayırayım. Neyse yaptım, bu sefer de "Yeni bir bölüm oluşturamadık ve ya mevcut bir bölüm bulamadık. Daha fazla bilgi için Kurulum günlüğü dosyalarına bakın." diye bir hata aldım. Bundan sonra ben ne yaparsam bu kuruluma devam edebilirim? Şu an sistem açılmıyor hiç. Bu arada dizüstü markası Lenovo Ideapad 110.
Sorunu çözdüm. Olur da merak eden olursa ve ya bu sorunu yaşayan olursa diye çözümü yazmak istedim. Öncelikle buraya tıklayarak Recep Bey'in anlattığı çözüme gidiniz. Ben HDD'yi komple biçimlendirdiğim için Windows'a dönme şansım olmamıştı. Eğer sizinde Windows'a dönme şansınız yoksa FN tuşuna basılı tutarak shift+f10 ile komut istemcisini açabilirsiniz. Eğer FN tuşu yoksa sadece shift+f10'da olur diye tahmin ediyorum. Sonrasında konudaki anlatılanları yapın, ben yaptıktan sonra yeterli alan yok en az 90 MB ayırın gibisinden bir hata daha aldım. Halbuki 890 GB boş alan vardı. Sonra dedim yeniden komple silip bir daha böleyim. Bütün HDD bölümlerini silip tekrar böldüm, sonra tekrar ileri dediğimde kurmaya başladı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı