Windows 10 UEFI Kurulum "Diskteki yükleme için seçilmiş bölümler önerilen düzende değil" Hatası

adanalı01

Hectopat
Daha fazla  
Notebook'a UEFI Windows 10 kurmayı denedim. Daha önce de kurmuştum hiç sorun yoktu. Yine aynı şekilde Technopat'tan izleyerek USB'yi UEFI olarak ayarladım. Boot menüde de USB UEFI olarak görünüyor. Formata başlarken de anakart logosu geliyor, yalnız kurulumu yapacağım diski seçtikten ve devam et dedikten sonra şu hatayı alıyorum:
  • Diskteki yükleme için seçilmiş bölümler önerilen düzende değil. GPT disklerini yüklemeyle ilgili daha fazla bilgi için Microsoft web sitelerine gidin ve GPT araması yapın.
Çözüm yolu nedir ve bu bir sorun mu? Tamam ya da iptal tuşu var. Tamam dersem bu uyarıdan sonra kurulumu yapıyor ama bunu ilk defa aldım, anlamadım yani. Şimdiden yardım edenler için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz win 10 kurulumu yaptım.Diskteki yükleme için seçilmiş bölümler önerilen düzende değil. ''GPT disklerini yüklemeyle ilgili daha fazla bilgi için Microsoft web sitelerine gidin ve GPT araması yapın.'' diye bir uyarı aldım fakat kurulumda bi sorun olmadı.Ama şuan bilgisayarda anlayamadığım bir yavaşlama var.Bunu nasıl çözebilir.Driverleri ve gereken programları kurdum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı